[Delphi] String w zasobach

0

Chce się dowiedzieć jak umieścić stringa w zasobach. Wiem, że można to zrobić używając programu brcc32.exe, ale mi zależy na tym aby stringa dodać w delphi. Słyszałem o ResourceString, ale nie zbyt wiele znalazłem na ten temat. Można to zrobić w ten sposób, że program najpierw tworzy plik tekstowy o treści
STRINGTABLE
101, "Tekst który chce umieścić w zasobach"
END
i później żeby wyciągał z zasobów brcc32.exe i plik .bat który zamieni ten plik na .RES, ale to bardzo okrężna droga. Więc proszę aby ktoś rozwinął troche temat ResourceString albo omówił na krótkim przykładzie. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

0

Krótki przykład:

resourcestring
  S = 'Ten komunikat jest ładowany z zasobów';
begin
  ShowMessage(S);

O to Ci chodziło? Kod kompiluje się od Delphi 3 wzwyż.

// dopisane:
Boże, to jest choroba; jako ograniczniki stałej tekstowej w kodzie użyłem cudzysłowów [sciana]

0

Nie do końca. Chce napisać 2 programy, pierwszy będzie zapisywał jakiegoś stringa do zasobów a drugi bedzie tego stringa z tych zasobów odczytywał...

0

resourcestring jest dobrym rozwiązaniem ale gdy chcemy mieć wpływ na ID zasobu trzeba utworzyć plik rc który następnie będzie skompilowany do pliku res
Można to zrobić np. w taki sposób:

  1. File->New->Other... Zakładka New wybierasz Text
  2. Zapisujesz dodany plik tekstowy wybierając File->Save As...
    W oknie Save As wybierasz Zapisz jako typ: Any File (.) i wpisujesz dowolną
    nazwę i rozszeżenie .rc np.: Zasoby.rc
  3. Dodajemy plik .rc do projektu Project->Add to Project... wybieraz Pliki typu
    Resource File (*.rc) i wybierasz plik .rc który przed chwilą utworzyłeś.
  4. Teraz wpisujesz zawarość pliku rc np.:
STRINGTABLE
BEGIN
 101, "Tekst który chce umieścić w zasobach"
END
  1. Komilujemy projekt i to wszystko :)

Nie musimy ręcznie kompilować za pomocą wiersza poleceń, wszystko załatwi za nas Delphi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1