Maximized okna i odtwarzanie dźwięków

0

Hej!
Mam takie małe dwa pytanka:

  1. Chcę, aby moja aplikacja uruchamiała się zmaksymalizowana (okno).
    W prawdzie zrobiłem to poprzez WindowState - wsMaximized, ale forma jakoś dziwnie wygląda, za duża i nie widzę Statusbara na dole.

  2. W swoim programie robię opcję: Odgrywaj dźwięki.
    Mam na formie dwa Radiobuttony: Dźwięki i Bez dźwięków. Tą pierwszą opcję zrobiłem, ale nie wiem jak zrobić tą drugą (Bez dźwięków), bo jak coś nacisnę to i tak odtwarza dźwięki :(
    Jak zrobić, aby nie odtwarzał dźwięków w moim programie, gdy kliknę na ten drugi Radiobutton?

Dzięki za wskazówki lub odpowiedzi.

0
Hej!

Rozumie że chodzi ci o pełny ekran a nie zmaxymalizowane okno, bo mówisz że widzisz pasek na dole .. no to jak już ustawiłeś WindowsState:=wsMaximized; to ustaw jeszcze BorderStyle:=bsNone; ... teraz bedzie tak jakby pełny ekran.

A to drugie o co pytałeś to ja bym zrobił OnClick RadioButtona .. ;> nie wiem czy zadziała ale powinno
kliknij 2 razy na RadioButton i wpisz w OnClicku procedurke stopującą dźwięk, np. jak używasz MediaPlayer to MediaPlayer1.Stop; ...

Albo możesz zrobić że if RadioButton2.Checked=True then MediaPlayer1.Stop;
Chyba że masz dużo dźwięków w programie to możesz za pomocą ScrollBara regulować je:

do Uses MMSystem;
if ScrollPos = 100 then {im więcej ustawione tym głośniej}
    WaveOutSetVolume(0, $FFFFFFF)
  else
    WaveOutSetVolume(0, ScrollPos * 1000);  {i na odwrót}


Jeżeli zatrybiłem że o to ci chodzi to pewnie ci pomogłem ale jak nie o to ci chodziło to napisz na gg=5564336; damy rade =]


Pozdro~4aLL

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1