Delphi 2005 - problem z "code insight"

0

Proszę mi powiedzieć dlaczego Delphi 2005 nie kończy mi kodu gdy używam tablicy rekordów. Oto przykład:

Deklaracja rekordu:

TElementyRysunku=record
    ID : integer;
    Rodzaj : string;
    WspX1 : double;
    WspY1 : double;
    WspX2 : double;
    WspY2 : double;
    WspX3 : double;
    WspY3 : double;   
    end;

Deklaracja typu tablicy rekordów:
TTabElementyRysunku = array of TElementyRysunku;

Deklaracja tablicy:
TabElementyRysunku:TTabElementyRysunku;

Gdy piszę np. taki kod:
TabElementyRysunku[1].

Na tym się kończy pomoc Delphi. Nie chce mi dopisać żadnego elementu rekordu nawet gdy napiszę "w" - a przecież jak widać mam tu aż 6 różnych parametrów rozpoczynających sie od "w" (wspX1, WspY1 ... itd.). Gdy ten sam kod robię pod Delphi 7 to tam natychmiast jest kończony. Czy wie ktoś moż,e które opcje są odpowiedzialne za taki stan rzeczy?? Dodam tylko, że w opcji "code insight" mam zaznaczone wszystkie 6 opcji.

Z góry dziękuję za pomoc.

0

Wystarczy że tak zadeklarujesz

TElementyRysunku=record
    ID : integer;
    Rodzaj : string;
    WspX1 : double;
    WspY1 : double;
    WspX2 : double;
    WspY2 : double;
    WspX3 : double;
    WspY3 : double;
    end;

var
  Form1: TForm1;
  TTabElementyRysunku = array of TElementyRysunku;

implementation

{$R *.dfm}

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
TTabElementyRysunku[0].WspY1;
end;

Teraz ładnie ci zakończy.

0

Właśnie na tym problem polega, że to nie działa. Zmieniłem jednak tak jak radziesz. Efekt ten sam. Dodam, że kiedyś działało - widocznie kliknąłem coś czego nie powinienem dotykać. Instalowałem nawet powtórnie Delphi i to samo.

0

Nie wiem czy tak samo będzie w Delphi 2005 (sprawdzałem w Delphi 7) ale nawet jeśli nie tak samo to podobnie ;) :

Wejdź w menu Tools>Editor Options i na zakładce Code Insight sprawdź czy masz zaznaczone Code Completion. ;)

0

Mam to zaznaczone. Delphi kończy mi każdy kod poza tym związanym z rekordami. To był tylko przykład - ja korzystam z większej liczby rekordów i w każdym jest tak samo.

0

Spróbuj uzyć kombinacji klawiszy Ctrl+Spacja.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1