Jak dołączyć BGI do exe-ka

0

Zapewne to prosta sprawa ale nie moge do tego dojść a tym bardziej tego znaleŹć. Używam procedury InitGraph(ster,tryb,'c:\BGI'); no i wszystko jest ok ale tylko na moim kompie, na innym wywala że nie ma sterowników. Zapewne trzeba zmienić ustawienia compilatora, żeby je dołączył, ale nie wiem jakie (używam TP 7.0).
Z góry dzięki za pomoc.

0

powinieneś w ścieżce do bgi wpisać "/BGI" albo "BGI/" i dodać katalog BGI do folderu z programem.

0

albo ja źle rozumiem albo to nie działa...
przekopiowałęm folder i zmieniałem wywołanie procedury na:
InitGraph( ster,tryb,'c:"/BGI"') i próbowałęm też InitGraph( ster,tryb,'c:/"BGI/"') ale nie działa (rozmiar pliku ani troche się nie zwiększył)... jesteś pewien że to tak (może jednak coś w ustawieniach kompilatora albo linkera, tak przynajmniej się to robi w BBC++ i Delphi)?

0

Ja sie tez z tym męczyłem i jakoś nie znalazłem w pomocy takiej opcji choc przejrzałem dyrektywy kompilatora, ustawienia kompilatora i linkera i inne opcje i pomoc no i nie ma zbyt tego. Jedyny sposob jaki znam to po prostu zawsze z programem dawać komuś plik EGAVGA.BGI czyli sterownik bgi, który nie jest dołączany do exe i nie wiem jeszcze jak to zrobic, no ale jak chcesz bardzo zeby dzialalo na innym kompie no to wystarczy komuś przekompiowac ten plik ze sterownikiem. A mógłbyś napisac jak w BC++B dołączasz te pliki?

0

No niestety pisze ten program jako zaliczenie dla jakiegoś gościa i musi być TP i musi to być jakoś dołączne do exe (nie kopiowane), oni na zajęciach tak to robili ale gość o tym nie ma zielonego pojęcia i nie ma od kogo się dowiedzieć.
http://4programmers.net/faq.php?id=204
Tu pisze że da się to zrobić tyle że te linki nie działają, tym binobj.exe robie z EGAVGA.BGI plik .OBJ i co dalej? Jak dołączyć plik .OBJ?

0

RTFM! Dyrektywa kompilatora {$L plik.obj}. Zresztą dołączanie sterowników bgi (i fontów) do exeka masz w przykładach do TP/BP 7.0

0

http://www.komputery-internet.net/turbo/graph_sterow.php

No teraz to już sam znalazłem :)
Sorki za zamieszanie ale w pascalu jestem początkujący a tu jak na złość wszystko co google dało o <ort>dałanczaniu </ort>BGI nie chodziło...
Ale może komuś jeszcze się to przyda (np kolega pootek :D ).
Niniejszym jeszcze raz dzięki za wzsystkie odpowiedzi! ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1