Program do nauki słówek?

0

Witam,
chcialbym napiac prosty programik do nauki slowek, czy zrobic to w oparciu o baze danych, pliki ini ?
Moze ktos pomoze takie cos napisac ?

0

jak chcesz to możesz skorzystać z bazy danych, ale ja na Twoim miejscu skłnił bym się ku XML'owi - myśle, że do takiego programu to jak znalazł. Ostatnio chyba się od niego uzależniłem - wykorzystuje go we wszystkich moich projektach :D

0

Ja bym się skłaniał do rozwiazania <ort>najprostrzego </ort>- bo struktura przechowywanych informacji nie jest złożona - a więc zastosowałbym pliki tekstowe - nie ma problemu z <ort>przenoszalnością </ort>jak w przypadku baz danych

0

dzieki za opinie.

Mam jeszcze prośbe, żebyś mi pokazał moze jakis drobny malutki przykladzik kodu w oparciu o te pliki tekstowe... z gory dzieki

0

Nie ma chyba sesnu bawić się bazami danych. wygodniej i szybciej będzie to napisać na plikach typowanych. Struktura pozwoli jednocześnie na ustalenie kategorii. czy stopnia trudności.

type
 slowo = record
  pol.
  ang: string;
  trud,
  kat: byte;
 end;
 

Można też wprowadzić pole 'id' uniwersalne dla każdego rekordu.

0

Dzieki wszystkim za sugestie !!!

Mam jeszcze jeden probloem, a propos programu.
Chodzi o przygotowanie Testu.

Może znacie jakies stronki www z przykladami, nie chce was zaduzo wykorzystywac. Jednakjakby ktos chcial pomoc slabszemu programiscie, prosze o kontakt na GG6404067 ...

pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz DZIĘKI !

0

pomoze ktos ?

0

jezusie... zadaj konkretne pytanie, a nie oczekuj aż ktoś sie do ciebie zgłosi na gg i napisze za ciebie program. może zleć go komuś w dziale 'praca' ?

jeżeli nie umiesz czegoś napisać to sobie odpuść, albo podszkol sie. jaki sens jest pisać "chce napisać swój program, niech sie ktoś do mnie zgłosi na gg i mi pomoże, pomocyyyyyyyyyyyy" :|

0

w pliku koty.txt mam tak ulozone dane:
kotka=la chatte

i chodzi o to jak pobrac z pliku ten pierwszy wyraz do labela...

sprecyzowane ?

0

Funkcją POS sprawdzasz sobie numer (gdzie jest) =, i potem za pomocą funkcji COPY kopiujesz do tego labela tekst od 1 do numeru tegóż =. jak wyciągnąć drugi wyraz już chyba nie musze pisać?

0

Witam.
Miałem podobny problem. Za cieńki jestem, by się bawić bazami mdb czy innymi.

Znalazłem takie rozwiązanie:
W pliku ini zapisuję rekordy:
Przykład:

[Lista]
1=wyraz1,wyraz2,wyraz3,wyraz4
2=wyraz1,wyraz2,wyraz3,wyraz4

Jak widać zastosowałem przecinki do oddzielenia słów
Po wczytaniu danej sekcji i rekordu mam jeden długi string 'wyraz1,wyraz2,wyraz3,wyraz4', który potem dzielę na 4 częsci.
wyraz1
wyraz2
wyraz3
wyraz4

Przykład praktyczny:

//uzywane podprocedury
var
DelimitedString:string;
CurrentPos:integer;

procedure StartStringAnalize(s:string);
begin
CurrentPos:=0;
DelimitedString:=s;
end;

function GetNextElement:string;
var pstart:integer;
begin
CurrentPos:=CurrentPos+1;
pstart:=CurrentPos;
while (CurrentPos<=Length(DelimitedString)) and (DelimitedString[CurrentPos]<>',') do
CurrentPos:=CurrentPos+1;
Result:=copy(DelimitedString,pstart,CurrentPos-pstart);
end;

Teraz wczytywanie:
i := 1;//pozycja wczytywana

//wczytujemy cały string
StartStringAnalize(ChanIni1.ReadString('Lista',IntToStr(i),''));
//dzielimy na 4 czesci
element1 := StrToInt(Trim(GetNextElement));
element2 := StrToInt(Trim(GetNextElement));
element3:= StrToInt(Trim(GetNextElement));
element4:= StrToInt(Trim(GetNextElement));
end;

U mnie działa to rewelacyjnie.
Mam nadzieję, że się przyda.

0

Dzieki ! Czekam na koolejne propozycje jak zrobic test w oparciu o plik tekstowy...

0
prezes_m napisał(a)

Dzieki ! Czekam na koolejne propozycje jak zrobic test w oparciu o plik tekstowy...

czego jeszcze nie wiesz? na jakie ty propozycje czekasz? :/
chyba nici będą z tego twojego programu..

0

Jeśli chcesz mogę podesłać mój programik do nauki słówek (mam wersje do nauki angielskiego i niemieckiego z umlautami). Ale podsyłam tylko program skompilowany, nie podeśle źródeł...

Dołączony jest kreator baz wyrazów...bazy są w formacie "prawie" tekstowym (z odpowiednimi dodatkami), są też w pełni kompatybilne ze starymi wersjami ETeacher'a.

0

Mozesz podeslac programik. Obadam jak u CIebie to wygląda. moj mail [email protected]

0

zaplace jak ktos mi to napisze, prosze o kontakt na GG6404067 w celu ustalenia szczegolow i kwoty...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1