problem z instalacja jedi

0

Czesc

Nie moge zainstalowac Jedi? Jak mam to zrobic.
Najpierw chce zainstalowac JCL wchodze do katalogu JCL/bin i uruchamiam JediInstaller.exe i jak chce zainstalowac to sie wysypuje i kaze mi czytac loga w ktorym nic o zadnych bledach nie pisze i wyglada tak

Added "c:\JVCL\jcl\lib\D7;c:\JVCL\jcl\source" to library path.

Added "c:\JVCL\jcl\source\common;c:\JVCL\jcl\source\windows;c:\JVCL\jcl\source\vcl;c:\JVCL\jcl\source\visclx;" to library browsing path.

Added "c:\JVCL\jcl\lib\D7\debug" to Debug DCU Path.

Making common library units for Delphi 7

Compiling .dcu files...

POMOCY ;]

0

Po co siębawić w EXEki ???

spróbUj go zainstalować ręcznie...
-W katalogu "JCL" jak również w "JVCL" jest folder "packages"

-wchodzisz do niego i znajdujesz pliki z rozszerzeniem ".dpk"

-zaczynasz od JCL (bo JVCL odnosi się do modułów z JCL !)

-musisz po prostu otworzyć te, które pasują do twojej wersi Delphi (np. jak masz D6 to obchodzą cię jedynie pliki z D6 i R6 w nazwie; jak masz D6 Personal, to jedynie pliki z "D6 Personal" i "R6 Personal" w nazwie... nazwa może być też w stylu D600 lub R600, ale to to samo...

-będzie to para plików DPK - najpierw je kompilujesz, a potem instalujesz (tam będą takie guziki, jak to otworzysz); skompilują się oba, a zainstaluje się tylko 1 z nich (przy drugim wypisze, że się nie da, bo to biblioteka RunTime, ale siętym nie przejmuj !)

  • I TERAZ WAŻNE !!! (jak tego nie zrobisz, to nie ruszy, chyba że zrobił ci to już ten instalator... jednak sprawdź !)
    W Delphi z menu Tools > Environment Options > zakładka Library > guzik z napisem "..." na prawo od Library Path patrzysz, czy na liście jest ścieżka do katalogu JCL\source jak nie ma, to wpisujesz ją poniżej i dajesz ADD....

  • powtarzasz 3 ostatnie punkty dla JVCL....

  • i teraz spróbuj skompilować coś z komponentem z JVCL....

-jak ci wyrzuci, że nie może znaleźć jakiegoś piliku z pakietu JCL/JVCL , to zobacz, czy jest w Tools > Environment Options > zakładka Library > tam gdzie to poprzednie robiłeś....... jak nie ma odpowiedniej ścieżki, to dodaj....

  • JCL i JVCL powinny już działać.... sam robiłem to w ten sposób i mi chodzi (nie miałęm EXEca do instalacji) jednak v JVCL jest parę dziur i do dziś ze 2 komponenty odmawiają mi posłuszeństwa ;( no cóż.... powodzenia życzę [!!!] [!!!] [!!!]
0

Nie wiem czy było pisane, ale struktura katalogów musi być taka:


  • Jakis Katalog
    • JVCL
    • JCL

Teraz odpalasz JCL/install.bat i jak pójdzie to JVCL/install.bat

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1