Webbrowser - ostatnia i pierwsza strona

0

Witam!
Mam taki jeden problem:
Odpala mi sie pierwsza jakaś tam strona w Webbrowserze i mam aktywne przyciski [WSTECZ] i [PRZÓD]. Gdy kliknę na któryś z nich to wyskakuje błąd.
Jak wiadomo, gdy jest jakaś pierwsza strona www odczytana to nie ma poprzedniej ani następnej, więc te przyciski powinny być na Enable:=false;

Pytanie:
Jak napisać procedurkę aby rozpoznawała czy jest jakaś strona wcześnej lub później i żeby robiła jakąś operację? Np.: if nie ma strony następnej then [PRZÓD].Enable:=false; I tak samo z poprzednią. Czyli z przyciskami chcę zrobić tak jak jest w standardowych przeglądarkach.

A drugie pytanie: zapisuję listboxa do pliku np. TXT ale jak go otwieram np. w notatniku to nie mam zapisanych wierszy pod spodem tak jak wyświetla listbox tylko obok siebie.

P.S. Hmm czy znacie jakiś PEWNY komponent który pokoloruje mi składnię html? Memo- lub Richedito-podobny. Pościągałem jakieś komponenty, które wyczytałem tu w FAQ i nie chcą działać :(

Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki!! :)

0

ustaw zmienna na przyklad na 1 i potem dodawaj +1 na kazdy [W PRZOD], potem odejmuj 1 na kazdym [WSTECZ] i warunek if then else

0

Zajrzyj na swissdelphicenter.ch . Tam jest eleganckie rozwiązanie.

0

OK, na pierwsze główne pytanie znalazłem odpowiedź i wklejam ją tutaj, bo jeszcze pewnie nieraz przez innych będzie ten problem poruszany :)

procedure TForm1.WebBrowser1CommandStateChange(Sender: TObject;
  Command: Integer; Enable: WordBool);
begin
case Command of
    CSC_NAVIGATEBACK: SpeedButton5.Enabled := Enable; //[WSTECZ]
    CSC_NAVIGATEFORWARD: SpeedButton6.Enabled := Enable; //[PRZÓD]
   // CSC_UPDATECOMMANDS: SpeedButton7.Enabled := Enable; //[STOP]
  end;
end;

Został mi jeszcze ten listbox i kolorowanie składni :(

0

Do kolorowania składni użyj SynEdit - http://synedit.sf.net.

A co do ListBoxa - a jak ty to zapisujesz? Zapisuj przez ListBox.Items.SaveToFile, wtedy zapisuje normalnie.

0

Zapisuję Listboxa tak jak napisałeś i lipa.

A co do tego Synedit, to ściągnąłem wersję 2.01 i spoko, rozpakowałem a tam klikadziesiąt pas'ów itd. Dobra, wygbrałem do zainstalowania komponentu plik synedit.pas i niby coś tam zainstalował. Ale gdzie co? W ogóle nie widze tego komponentu w paletach itd.

Który plik dać do zainstalowania bym miał tego Synedita w palecie i żebym mógł w SPACJA końcu źródło html pokolorować? :( Pomocy.

0

Skopiuj najpierw wszystko z folderu source do delphi/lib, a potem otwórz plik D[wersja delphi].dpk z packages. Następnie wystarczy kliknąć install i powinno być ok.

0

OK, zainstalowałem to, koloruje fajnie składnie, ale została jeszcze kwestia wydrukowania źródła. No i szukam kodu na to.

P.S.: Jak mogę zaznaczyć cały tekst w Synedit za pomocą kombinacji Ctrl + A?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1