Asynchronous socket... błąd przy połączeniu.

0

Witam!
Zrobiłem jakiś tam podstawowy komunikator na ClientSocket i ServerSocket. Przy próbie połączenia z innym kompem wyskakuje błąd "Asynchronous socket 10061".
Łączymy się za pomocą adresu IP drugiego kompa.

Hmm nie wiem o co chodzi i jak to rozwiązać aby mógł otrzymać połączenie :( Pomóżcie. Dzięki z góry.

0

Błąd o numerku 10061 z tego co wiem jest błędem połączenia to znaczy socket na drugim kompie jest ustawiony Active:=false; ;)

0

albo server jest za NATem i po ptokach, sprawdz jeszcze zgodnosc portow i czy firewall nie blokuje komunikacji na tym porcie i czy nie wykorzystujesz moze jakiegos portu "systemowego" na przyklad 80...

0

Porty od 1 do 1024 są zastrzeżone dla określonych usług. Reszta może być wykorzystywana bez ograniczeń.

0
Ktos napisał(a)

Porty od 1 do 1024 są zastrzeżone dla określonych usług. Reszta może być wykorzystywana bez ograniczeń.

a co to znaczy "zastrzezone"? ja zrobilem czata przez ktorego rozmawiam ze swoja dziewczyna i uzywamy portu 111, ona jest za natem, ja tez, ale mam przekierowanie na tym porcie.

//dopisane:
Adam.Pilorz - XP :P

0

To dziwne... Może tak: Na jakim systemie pracujesz? :]

0

Wszystko jest już ok, musiałem najpierw serwer włączyć potem klienta:) Wysłałem dwa oddzielne programiki kumplowi z Gdańska (ja mieszkam na pd-zach. Polski) i on nie mógł się połączyć z moim IP (192.168...), no i nie mogliśmy sobie pogadać. Ja natomiast od siebie z domu połączyłem się z jego IP (83.25....) i mogłem do niego pisać. Ja byłem Klientem, on Serwerem i widział mój text. Pracuję na win XP. Wtedy musiałem dać Active:=true przy połączeniu :)
Porty mamy te same bo taki jest warunek, działamy na 1013.
Hmm tylko nie wiem czemu nie chce sie połączyć z moim IP. Na jednej ze stron www odczytałem jakies inne(?) moje IP (podobne do kolegi), ale już w ogóle nie łączyło Klienta z serwerem próbując tego na swoim kompie.
Nie wiecie co jest grane? Ja nie mam IP zewnętrznego, on też.
Jak mogę się połączyć z mojego IP (192.168...) z ludżmi spoza mojej sieci? Pewnie na osiedlu się połączę z innymi. Jestem z kumplem za NATem.

Jak macie jakiś sposób na rozwiązane tego problemu to napiszcie :) DZIĘKI!!!

0

jesli jestes za natem, to sie bez przekierowania nie polaczysz :> albo polaczysz sie, jesli ludzie z ktorymi bedziesz sie laczyl beda widziani na zewnatrz :>

0

Sory, miały być porty od 1 do 1023. A co to znaczy zastrzeżone? Że na tych portach pracują określone usługi (określone w standarcach) i nie powinno używać się tych portów (oraz niektórych powszechnie znanych portów powyżej 1023, jak 7070 (RealPlayer), 1550 (Gadu-Gadu), 5222 (Jabber/XMPP) czy 26000 (Quake)).

Na przykład uzywany przez Ciebie port 111 to "SUN Remote Procedure Call". Jeżeli ktoś używający Twojego programu miał w sieci serwery SUNa to by były problemy.

Tutaj masz aktualną listę portów: http://www.iana.org/assignments/port-numbers

Zalecane jest w ogóle użyanie portów 49152 - 65535 (prywatnych).

Passage: Bo 443 to zdaje się SSL jest - to i GG go używa, bo SSL mimo wszystko ma...

0

gadu gadu uzywa tez portu 443 :> a kazaa ma wszystkich w du**

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1