niedozwolona instrukcja - myszka

0

Mam pytanie... Napisalem wlasnie procedurki do grafiki, teraz pracuje nad obsluga myszki w trybie graficznym (Vesa 1.2 800x600x256). Mam pewien problem, bo zrobilem sobie wstawki z Assemblera i kiedy wlaczam program ktory ma pokaza na ekranie kursor myszki wyskakuje okienko o niedozwolonej operacji (Okienko wyrzuca DOS nie Win) Czy mozecie cos pomoc?? Ponizej zamieszczam kod:

procedure InitMouse;Assembler;
asm
  xor ax, ax   {Zerujemy ax}
  int 33h        {Wywolujemy sterowniki}
end;


procedure PokazMyszke;Assembler;
asm
  mov ax, 1   {Ustawiam funkcje pokazania kursora} 
  int 33h        {uruchamiam funkcje}
end;
0

No dobra... Ale moja procedura dziala identycznie jak tamta i pomimo tego cos sie psuje, bo wyskakuje :

16-bitowy podsystem MS_DOS
NTVDM CPU: NApotkano niedozwolona instrukcje.
CS:cd02 IP:0000 OP:ff 3f ff 1f ff Wybierz przycisk zamknij aby zaknoczyc dzialanie aplikacji

Przychodzi Wam do glowy co moze byc nie tak??

0
Filippo napisał(a)

No dobra... Ale moja procedura dziala identycznie jak tamta i pomimo tego cos sie psuje, bo wyskakuje :

16-bitowy podsystem MS_DOS
NTVDM CPU: NApotkano niedozwolona instrukcje.
CS:cd02 IP:0000 OP:ff 3f ff 1f ff Wybierz przycisk zamknij aby zaknoczyc dzialanie aplikacji

Przychodzi Wam do glowy co moze byc nie tak??

a pod jakim systemem to robisz? jak pod nt to nie ma co sie dziwic ;>

0

Wybaczcie, ze jedno pod drugim, ale sprawdzilem, ze program mi w ogole nie wykrywa myszy, tak jakbym nie mial zainstalowanej. Uzylem do tego:

function Init:boolean;
begin blad:integer;
begin
  asm
    xor ax, ax
    int 33h 
    mov blad, ax
  end;
  if blad>0 then Init:=true
  else Init:=false
end;

Zupelnie nie wiem co jest grane. Uzywam Borland Pascala 7.0 i Windowsy XP (moze to cos pomoze)

0

z tego co wiem, nie mozna odwolywac sie bezposrednio do urzadzen w XP, czyli nie mozna stosowac wstawek asm. Nie znam sie na tym dobrze, jesli masz mozliwosc sprawdz program np pod Win98 i jesli program zadziala, to bedzie znaczylo, ze bedziesz musial znalezc inny sposob na obsluge myszy.

0

Tzn chyba nie do konca, bo zrobilem obsluge trybu graficznego bezposrednio z asm i wszystko pieknie dziala, ale sprobuje sprawdzic pod Win98...

Miales racje, to rzeczywiscie sprawa systemu... Pod Win98 dziala...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1