Okno jako element pulpitu

0

Witam

Wie ktoś jak zrobić, aby okno mojego programu stało się elementem pulpitu tj., aby było zawsze widoczne, ale pod ikonami?? Jeśli to możliwe to prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie.

0

Nie sadze aby to bylo mozliwe. Predzej Zrobisz tak strone internetowa i umiescisz ja dla activedesktop.

0

Przjedź sobie do:
Panel Sterowania/Ekran/Pulpit/Dostosuj pulpit/Siec Web/Nowa/Przeglądaj

i wybierz plik.

Działa, ale z tego co wiem tylko z grafiką i plikami HTM.

0

Kiedyś pytałem się o to na innym forum i powiedziano mi, że to możliwe, ale nikt nie powiedział jak to zrobić, bo zamknięto temat.

0

to jest mozliwe (zdaje mi sie albo serious samurize cos takiego robi)

btw: zawsze mozesz rysowac po pulpicie jak po canvas i w taki sposob tworzyc okienko ;) a jesli to ci sie nie podoba to pozostaje tak jak pisali poprzednicy - activex

0

http://4programmers.net/article.php?id=612

// nie było to aż takie trudne tylko, że wykorzystałem dwie procedury w jednym.

0

Takie jest cos mozliwe bo wiedzialem w kilku porgramach wyswietlajacych banery. Sposob dzialania byl taki ze program byl pokazywany na samej gurze pulpitu a okna i ikony byly m, i otwieraly sie zaraz pod nim w ten sposob program byl widoczny caly czas i tak jkaby "dzierzawil" czesc pulpiu dla siebie. Niestety nigdzie nie znalazlem informacji na ten temat jeszcze wiec jakby ktos wiedzial jak to zrobic to napiszcie. Myslalem o tym zeby program sterowal kazdym uchwutem okna i ograniczal ich obszar i rozmiary hmm tylko nie wiem jeszcze jak zmianiac poplozenie ikonek, skrotow folderow na pulpicie.

0

a mi sie wydaje, ze kiedys widzialem na 4p artykul o tym... a moze to nawet bylo w faq....
pamietam, ze trzeba bylo napisac wlasna kontrolke active x i umiescic ja na pulpicie wykorzystujac active desktop...

0

SHAppBar ( z shellapi)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1