Kupno książki DELPHI (potrzebuje porady)

0

Jaką książkę radzicie dla początkującego? A jak wy się uczyliście?
Z góry dzięki za odpowiedź.

0

Ja uważam że the najlepsza ze wszystkich ksiązek jakie czytalem na temat Delphi (i nie tylko) jest książka Delphi7.Kompendium programisty - autorstwa Adama Boducha. Jest to po prostu (wg mnie) książka idealna :)

0

Delphi 7 Kompedium programisty
http://helion.pl/ksiazki/del7ko.htm

0

delphi 6 dla każdego :) książki Adama nie czytałem, ale sądząc po jego ćwiczeniach praktycznych to jest spoko :)

0

Ja delphi uczyłem się tak:
1.Jakieśtam podstawy pascala
2.Ksiązka o delphi 3 nie do końca przeczytana
i potem:
włączałem delphi, wstawiałem buttony, edity i inne badziewia, pisałem nazwe tych buttonow lub innych editow + . i patrzylem co się wyświetla 8-0
Niezbyt sprytny pomysłm ale tańszy od kupna książki za 100zl i dawał satysfakcję :D
Ale jeśli wiesz, że przerobisz taką księgę, to z tą autorstwa A.Boducha daleko zajdziesz :D
Pozdro
Obecnnie się edukuję za pomocą 4p hehe [green]

0

Delphi 7. kompendium programisty

0

Według mnie najlepszą książka o Delphi 7 jest "Delphi 7 Praktyka programowania" Marco Cantu. Co do ksiażki Adama to wole sie nie wypowiadać [sciana]

0

Co do "Delphi 7 Kompedium Programisty" to mozna kupic ale droga byla jak ja kupywalem ;( znajdziesz w niej to co tutaj na stronie jest bo to jest wg. mnie 4programmers w papierku :D

A jesli cos super to polecam dwa tomy Vademecum drogie sa ale warte uwagu :)

A najlepiej uczyc sie np tak jak tu czytac Forum kursy i sciagac zrodla i analizowac kod :d

0

Witam
Używam książek
Delphi 3..7 Agnieszki Snarskiej -dla poczatkujących koszt to ok 30zł

  • kilka nizłych rozwiązań ale dla Delphi obsługującego bazy danyhc czyli wyższej od personal
    Delphi 7 dla poczatkujących - Tomasza M.Sadowskiego - na podstawie przykładu z tej ksiązki zrobiłem prostu slownik- dodana płyta z przykładami i Delphi w wersji Architekt wydawnictwo Helion koszt to ok. 40-50 zł (ceny nie pamiętam)
    Do tego mam jakieś książki typu e-books Delphi 6 Kompendium programisty i Delphi 4 można je znaleźć w necie ponadto jedna do Pascala i Tablice Boducha(10zł)
    A najlepiej uczyć się mając podstawy Pascala i od razu zająć się metodami i właściwościami(albo własnościami jak kto woli)
    A tak na prawdę polecam tylko Delphi 7 Almanach(70zł, właśnie planuję ją kupić)gdzie znajdziesz większość odpowiedzi na pytania i książkę do Pascala
    Sądzę że Almanach jest najlepszą tego typu książką (chociaż chyba najdroższą)- reszta nauki to metoda prób i błędów
    Pozdrawiam
0

Eee... Moja "biblioteka" :)

  • Delphi 4. Vademecum profesjonalisty (Tom I i II),
  • Delphi 5. Vademecum profesjonalisty. Suplement,
  • Delphi 6. Vademecum profesjonalisty (Tom I i II),
  • Delphi. Almanach (tak jak wyżej, polecam!!),
  • Delphi 7. Ćwiczenia zaawansowane,
  • ABC Delphi 6 :)

A teraz odpowiedź na pytanie: jak masz podstawy już oraz możliwość dotarcia do D4VP, to polecam. Przyda się też na pewno Almanach (chociaż przydałaby się większa objętość tego dzieła :) ), ew. D6VP (chociaż już nie takie rozbudowane jak D4VP).

0

Wilekie dzięki za porady! :)

0

Ja polecam podobnie jak kolega wcześniej książki Delphi 4 i Delphi 6 z serii Vademecum Profesjonalisty (czytaj w tej kolejności jak podałem). Natomiast odradzam stanowczo książki Adama Boducha - no chyba, że jesteś kompletnie zielonym laikiem.

0

Delphi. Kompedium programisty - Adama Boducha
Delphi. Ćwiczenia zaawansowane - Adama Boducha
Delphi 6 lub Delphi 7 - Marco Cantu
to jedne z najlepszych książek (nie zgadzm sie, że na 4p znajdzie się wszystko, co jest w książce Marco Cantu - bardzo dużo wątków po prostu w ogóle nie ma)

0
Artur napisał(a)

Nie zgadzm sie, że na 4p znajdzie się wszystko, co jest w książce Marco Cantu - bardzo dużo wątków po prostu w ogóle nie ma

Poza tym lepiej mieć to na półce niż szukać po necie - dlatego od ładnych paru lat męczę wszelkie babcie i ciocie :) Niestety, u mnie gotówka rozpływa się szybciej niż przypływa...

0

Znalazłem w necie Delphi 4 Dla każdego i Delphi 6 Vadecum Profesjonalisty. Teraz studiuję Delphi 4

0

Ja napiszę tak: Uczyłem się Turbo Pascala z jakiejś starej książki bliżej nie określonej (była wypożyczona z biblioteki, już nie pamiętam autora), służyła mi przez te 10 lat jak pisałem w TP. Potem przesiadłem się na Delphi i nauczyłem się właściwie głównie dzięki kursom w necie i przede wszystkim helpowi. Właściwie to prawie tylko dzięki helpowi i własnym próbom, bo w owym czasie dostęp do netu miałem sporadyczny.

0

No ładnie nie oddaje się książek do biblioteki? :>
Jeszcze jest Delphi - poradnik kieszonkowy za 10 zł - całkiem przydatne

0

Książkę oddałem, a wcześniej z niej korzystałem przez cały czas, legalnie przedłużałem ważność wypożyczenia :]. Poza tym była wypożyczona na mojego tatę, jako pracownika naukowego UMCS w bibliotece UMCS'u, więc terminy były dość długie :D.
//P.S.: Może lepiej wrócić do tematu? :]

0

ja uczylem sie z ksiazki Podstawy Delphi wydawnictwa e2000. polecam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1