ort! precz ukryte dane z plików Offica

0

Witam!

Jak z doksów Worda i Excela usunąć ukryte dane, tj. usera który zrobił dany doks, czas edycji, itp, itd. Moge prosić o jakiś opis, linki, itp.

Z góry dziękuję :)

0

Czy nikt nie potrafi mi pomóc ;( ;( ;(

0

otworz go i znajdz odpowiednie dane, a potem je skasuj/nadpisz.
zabawy plikami byly wielokrotnie poruszane.

0

Ale co mam skasować? Jak rozpoznać te dane?

0
Qyon napisał(a)

http://myfileformats.com/search.php?name=doc

Tam nie ma opisu do wersji XP i 2003 ;(

0

Z aplikacji office:
plik -> właściwości

Jeśli chcesz to zrobić z Delphi to musisz poznać strukturę pliku i go wyedytować lub połączyć się przez OLE - wtedy można pisać w VBA (jeśli da się to zmienić poprzez VBA, ale chyba tak).

0
darek963 napisał(a)

Jeśli chcesz to zrobić z Delphi to musisz poznać strukturę pliku i go wyedytować lub połączyć się przez OLE - wtedy można pisać w VBA (jeśli da się to zmienić poprzez VBA, ale chyba tak).

Nie VBA tylko Delphi ;P Wiem, że trzeba wiedziec jaką plik ma strukturę - skąd sie tego dowiedzieć [???] ;( [sciana]

0
DonPedro napisał(a)

Tam nie ma opisu do wersji XP i 2003 ;(

bo xp i 2k3 maja identyczny format jak 2000

0
nav napisał(a)

bo xp i 2k3 maja identyczny format jak 2000

Wersji 2k0 tez nie ma na tej stronie - najnowsza to 97 ;(

0

może to dlatego, ze od wersji 97 format się praktycznie nie zmienia? Aczkolwiek najnowsza 2003 ma możliwość zapisywania w XMLu...

0
DonPedro napisał(a)

Nie VBA tylko Delphi ;P Wiem, że trzeba wiedziec jaką plik ma strukturę - skąd sie tego dowiedzieć [???] ;( [sciana]

Jak się połączysz w Delphi z plikiem MS OFFICE poprzez OLE możesz z poziomu Delphi używać VBA, czyli masz dostęp do wszystkich obiektów i metod z VBA. na pewno się tak da bo kiedyś to robiłem. Myślę, że w ten sposób na pewno da się uzyskać żądany przez Ciebie efekt. Niestety nie mam MS OFFICE'a żeby sprawdzić i podać gotowe rozwiązanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1