wczytywanie skrótu z histori

0

Mam shelllistobject i w nim otwarty folder historii odwiedzanych stron. I problem jest taki, że ine da się odczytać adresu z żadnego skrótu jeśli folder to historia.
Tak wygląda część tego kodu:

uses: inifiles

function LnkPath(Plik:WideString):string;
var
  MyObj : IUnknown;
  MyLnk : IShellLink;
  MyPf  : IPersistFile;
  ok    : TWin32FindData;
  Path  : array [0..255] of char;
begin
  MyObj := CreateComObject(CLSID_ShellLink);
  MyLnk := MyObj as IShellLink;
  MyPf  := MyObj as IPersistFile;
  MyPf.Load(PWideChar(Plik),fmOpenRead);
  MyLnk.GetPath(Path, 255, ok, 0);
  Result:=Path;
end;

procedure TOkno.ShellTreeView1Click(Sender: TObject);
var
  ini: TIniFile;
begin
if ShellTreeView1.Path <> '' then
if FileExists(ShellTreeView1.Path) then
begin
if LnkPath(ShellTreeView1.Path) <> '' then
WebBrowser1.Navigate(LnkPath(ShellTreeView1.Path));
if LnkPath(ShellTreeView1.Path) = '' then
begin
ini:=TIniFile.Create(ShellTreeView1.Path);
try
WebBrowser1.Navigate(ini.ReadString('InternetShortcut', 'url', ''));
finally
ini.Free
end;
end;
end;
end;

i co mam zrobić, żeby odczytać skrót z pliku w histori?

0

Z tego co Wiem Folder Historoii nie zawiera jako tako w sobie plików ze skrótami lnk czy url. Znajduje się w nim za to folder History.IE5 oraz plik desktop.ini WYDAJE MI SIE ZE Gdy otwiera się folder Historii windows wykonuje instrukcje z pliku desktop.ini w rezultacie sprowadza sie do tego ze laduje on plik index.dat który znajduje sie w folderze History.IE5. WLAŚNIE W TYM PLIKU znajduje sie lista ostatnio odwiedzanych stron.
NORMALNIE UZYTKOWNIK WIDZI DRZEWO KATALOGOW (Dzisiaj wczoraj i katalogi w postaci adresu strony z jej podstronami i jest to tworzone na podstawie danych w pliku index.dat

Gdy spojrzysz w strukturę tego pliku możesz ujrzeć tam adresy mniej wiecej w takiej postaci
:34JAKIES TAM CYFERKI6: NAZWAUŻTKOWNIKA@http://4programmers.net/Forum

Jeśli np: w TShellListView wejdziemy do folderu Historii nie wyświetla zawartości folderu a jedynie katalogi z plikami index.dat Sam jestem więc ciekaw jak uzyskać listę tych skrótów z adresami witryn(MOżna by przeskanowac plik index.dat w poszukiwaniu adresow ale te pliki nie kiedy zajmuja sporo ponad 1MB, więc nie wiem )

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1