Service Application

0

Witam...

Przeczytałem wszystko co na ten temat dotąd napisano, a że w zasadzie nic konkretnego nie ma, ponawiam pytania które co jakis czas powracają.

Mam działającą, sprawdzoną aplikacje w delphi 5 ent. - ma ona za zadanie wyłącznie przetwarzanie danych które napływają do bazy danych. Aplikacja pracuje sobie samodzielnie na jednym z komputerów w sieci, nie wymaga zadnej obsługi, to co wyswietla słuzy tylko monitorowaniu stanu bieżącego danych i samego przetwarzania i mozna spokojnie z tego zrezygnować, albo pobierać te informacje w inny sposób, na żądanie uzytkownika. Tak więc az sie prosi, żeby zrobić z tego Service Application i odpalic wprost na serwerze. Biorąc pod uwagę ilość przerabianych danych, bedzie to bardzo pożądane z punktu widzenia ruchu w sieci.
Pytanie brzmi (już nie raz stawiane): jak pisze się Service Application?
Czym różni się ona od zwykłej aplikacji Delphi?

Tylko prosze, oszczędźcie sobie porad w stylu File->New->Service Application.

Czy wystarczy jeśli wstawie wszystkie kontrolki komunikacji z bazą, do tego timer o dla 'OnTimer' zrobić już normalnie, jak dla zwykłej aplikacji?

0

OK, przyjmuje że milczenie spowodowane jest tym, że problem jest banalnie prosty, niech będzie... Ogólnie już sobie poradziłem, Service Application instaluje się pomyślnie, widac w usługach, mam komunikacje zrobioną z aplikacją monitorującą/sterującą (wstrzymanie/wznowienie) niby wszystko OK, ale... Wchodze sobie w managera usług, mogę uruchomić moja usługę 'ręcznie', ale pomimo ustawienia we własciwościach 'Typ uruchomienia' na 'Automatyczny', moja usługa po uruchomieniu systemu nie startuje sama :(
Czy to 'wina' samych windowsów?
Inne usługi (np. MySQL) startują mi bez problemu...

Jakieś pomysły? (pliiiisssss)

0

A mógłbyś napisać jak taką usługę zainstalować? Próbowałem przez InstSrv ale nie chce się uruchomić...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1