[Delphi] Zapis do rejestru na koncie z ograniczeniem (XP)

0

Witam! Tak - jak w temacie.

Podczas próby zapisu w rejestrze (Windows XP) na koncie administratora jest OK, natomiast konto z ograniczeniami - nie da się dokonać zapisu do rejestru.

Jak obejść to ? Potrzebuję mieć możliwość wpisywania/zmian/kasowania (np dopisywania aplikacji do Autostartu) rejestru na koncie Z OGRANICZENIAMI.

Pozdr. DeGie

0

mozesz, ale tylko dla twojego uzytkownika. O ile nie jestes zalogowany jako gosc.

0

w końcu po coś robi się te ograniczenia... Gdybyś miał swobodny dostęp do rejestru to możesz sobie wszystko odblokować co miałobyć zablokowane 8-0

0

dzięki za odpowiedzi. Może podam przykłady z kodem, żebyśmy się dobrze zrozumieli.

procedure TForm1.Menadzer(wlacz: Boolean);
var reg: TRegistry;
begin
  reg := TRegistry.Create;
  reg.RootKey := HKEY_CURRENT_USER;
  reg.OpenKey('Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System', True);

  if wlacz = True then reg.WriteString('DisableTaskMgr', '1')
  else if wlacz = False then reg.DeleteValue('DisableTaskMgr');
  reg.CloseKey;
  reg.Free;	
end;


procedure TForm1.AutoRun(wlacz:Boolean);
var Reg: TRegistry;
begin
Reg := TRegistry.Create;
with Reg do
  begin
    RootKey := HKEY_LOCAL_MACHINE;
    OpenKey('Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run', True);
    if wlacz=true then
        if ValueExists('SERWISK')=false then
            WriteString('SERWISK' ,Application.ExeName);
    if wlacz=false then
        if ValueExists('SERWISK') then DeleteValue('SERWISK');
    CloseKey;
    Free;
  end;
end;

Te procedury wstawiają/usuwają program do AutoRuna i blokują/odblokowują Menadżera. Na komputerze jest założone konto z ograniczeniami.

0

Nikt nie pomoże mi ?

0

Proste. Dodawaj do Autostartu, nie do Run. Ja osobiście nie lubię, jak mi się coś do Run wchrzania i co się da, to stamtąd wywalam (poza firewallem i skanerem antywirusowym chyba nic tam nie ma) i przerzucam do autostartu. Pozwala mi to blokując Autostart odpalić kompa wyjątkowo szybko. To tyle moich sugestii.

// co ma autostart do uprawnień? - Ł
// A no to, że jak jest się użytkownikiem z ograniczeniami, to się do rejestru nie doda, a do autostartu - owszem... - A.P.

0

proponuję zrobić ten program jako usługę systemową, ewentualnie podzielić go na dwie części - usługę ustawiającą dane w rejestrze i program, który będzie zarządzać tą usługą.

0

Podczas próby zapisu w rejestrze (Windows XP) na koncie administratora jest OK, natomiast konto z ograniczeniami - nie da się dokonać zapisu do rejestru.

Jak obejść to ? Potrzebuję mieć możliwość wpisywania/zmian/kasowania (np dopisywania aplikacji do Autostartu) rejestru na koncie Z OGRANICZENIAMI.

I nie chodzi mi tylko o autostart ale też i o włączanie/wyłączanie Menadżera Zadań XP. Jakoś to jest chyba robione przez programy... Tylko jak? Mam nadzieję że pomożecie :)

ŁF to może być rozwiązanie problemu... Dzięki.

Już nie będę pytał jak zrobić program jako usługę systemową, ale jeśli ktoś ma ochotę, to bardzo proszę o oświecenie mnie (oczywiście jak działa wyszukiwanie też wiem)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1