Serwer dla 4programmers.net

0

W marcu konczy sie umowa hostingowa z obecnym ISP na ktorym stoi strona. Szukal bede nowego dostawce i w zwiazku z tym mam pytanie, czy ktos ma wykupiony serwer u dmkproject.pl? Serwer ow stoi w USA, w zwiazku z tym mam pytanie do tych co maja konta: jak jest z awaryjnoscia oraz przede wszystkim - z wydajnoscia, predkoscia ladowania stron?

0

ja też tam kiedys konto miałem ale sie nawet razu na niego nie zalogowałem takie mam łącze wolne connection timed out albo jakos tam :P

0

Nie, sponsoring odpada. Nie chcemy reklam. Najwazniejsze jest to, ze jest duzy limit transferu i dosc niskie ceny. Teraz wazna jest jeszcze wydajnosc.

0

A ile Wam potrzeba miejsca?
Mam serwer z pingiem < 40 ms. :) Transfer maks 512 kb/s, ale malo obciazony. Awaryjnosc srednio < 10 dni w roku. Sadzac po liczbie odwiedzin forum, powinno wytrzymac.

0

ja mam hosting w dmk od wrzesnia i jak na razie dziala bez zarzutow.
transfer dobry, brak limitu mysql, ponoc nawet nie blokuja konta jak skonczy sie miesieczny bandwitch ( podobno nawet nie bylo przypadku skonczenia sie limitu ) a wiekszosc raportow internetseera pokazuje uptime 100% szczerze mowiac nie pamietam kiedy ostatnio byl jakis wiekszy pad serwera

0

A ile Wam potrzeba miejsca?
Mam serwer z pingiem < 40 ms. :) Transfer maks 512 kb/s, ale malo obciazony. Awaryjnosc srednio < 10 dni w roku. Sadzac po liczbie odwiedzin forum, powinno wytrzymac.

kroliku..ale to nie homepage adama, tylko serwis....i to taki ze (na prawde) ze malo ktora firma hostingowa jest w stanie zapewnic odpowiedni stosunek jakosci do ceny

0

do tego do konca roku daja 100mb gratis:)

0

286 GB na rok?? myslalem ze wiecej:P gdzies czytalem ze bylo 12GB na dobe

0

Niee, po tym jak blokowane sa Teleporty i hotlinki to jest duzo jak dochodzi do 1 GB na dobe.

0

a z pojemnoscia to jak jest bo po transferze widac ze wystarczy dmk 100

0

ja mam tam konto od jakiegos czasu admin jest DE BEST
na transfer nie narzekam a co do awaryjnosci to odkad mam u nich konto ( ok 3 miesiace) tylko raz byla przerwa ale to trwlo ok 1h i nawalila baza danych tzn server.
a ogolnie to polecam... :)

0

A dla czego nie można przedłużyć umowy z tym operatorem.. nie chcą już takiej kobyły jak 4p? :|

Albo postawcie swój serwer tylko dla 4p :d

0

A dla czego nie można przedłużyć umowy z tym operatorem.. nie chcą już takiej kobyły jak 4p? :|

Albo postawcie swój serwer tylko dla 4p :d

A wyłożysz fundusze?

0

I co z tego, ze "profesjonalne serwerownie" daja 100 Mb/s, kiedy to 100 Mb/s jest podzielone na kilkuset/kilka tysięcy klientów? To wychodzi wlasnie srednio 512 kB / s, a ping na ogół >200 ms. I jeszcze na dodatek limit transferu.

4p jest niczym w porownaniu z np. portalem SuperExpressu. A z tego co wiem, on stoi na laczu 2 Mb/s. Wiec moze troche pokory.

0

Krolik, dzieki za propozycje. Jezeli chodzi o pingi do obecnego providera to nie jest tak zle:

Statystyka badania ping dla 217.11.138.50:
    Pakiety: Wysłane = 15, Odebrane = 15, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 29 ms, Maksimum = 100 ms, Czas średni = 49 ms

Jezeli chodzi o obecnego providera to nie jest on zly, ale moglby byc lepszy. Chodzi o to, ze admin w kulki leci przyslowiowe ;) Przyklad: nie moge ustawic subdomeny bo pojawia sie blad w panelu administracyjnym. Prosze admina o interwencje - zero odp (e-mail). Pozniej zagaduje na GG, mowi ze poprawi. Nie poprawil. Za pare dni prosze ponownie, dopiero wtedy ruszyl tylek.

Takie sytuacje mozna mnozyc, np. brakuje listy mailingowej chociaz jest ona w ofercie, subdomeny nadal sam nie moge tworzyc, brakuje PostgreSQL chociaz jest w ofercie... eh... ale nie chce mi sie juz upominac, bo to nie sa wazne sprawy ktore sa akurat potrzebne.

0

Królik nie rozśmieszaj mnie :D ale za przeproszeniem strasznie pieprzysz - tylko w polskiej serwerowni dostaniesz łącze 512, ale przy tym ping będzie 30-100 - bo blisko.

Czy ja napisalem, ze mam jakies super wypasione lacze, czy co?! Napisalem tylko, ze moglbym zahostowac serwis na takim to a takim laczu z takimi parametrami. Za slabe. Ok. Rozumiem. Za to sie nie obrazam. Wiem, ze na zachodzie sa zupelnie inne warunki. Ale tu jest Polska i za glupie 512 kb/s trzeba placic prawie 1000 miesiecznie (mam na mysli dedykowane synchroniczne DSL, nie kablowka, czy Neostrada). Tez mnie to wnerwia.

sory za oftopa, ale z autopsji wiem że stawianie dużych serwisów na serwerach domowych, szkolnych itd mija się z celem - tam nikt nikomu nie płaci za utrzymanie serwera w porządku i działanie zależy od widzimisia admina.

Tu sie zgodze. Masz racje.

lepiej kupić konto u dobrego hostingodawcy i mieć ten luksus - jeśli płacę to wymagam

I jest tylko troszke lepiej, bo zalezy na jakiego hostingodawce trafisz.

0

ja polecam internetsolutions.pl. Transfery maja mistrzowskie, pingi mam caly czas ok 20. Praktycznie zero awarii, a jak sie skonczy limit transferu to nigdy nie o<ort>dlanczaja.</ort> Pomoc techniczna odpowiada zawsze w ciagu 5-10 minut (nie wierzycie to sprawdzcie!).

0

ja polecam internetsolutions.pl

Jakby patrzeć na limity miesięczne, to trzebaby chyba ten infinite dla 4p... 152 zł/miesiąc to chyba troszkę dużo...

0

niestety...
wiekszosc firm hostingowych z racji oszczednosci kasy, stawia swoje serwery w stanach..

Wielokrotnie ktos mi sie chwali ze jego strona (serwis) wisi na 100mbps...noracja...serwer ma 100mbps ale jest kurde w Dallas i ten caly link idzie na serwer nie na poszczegolne konto..dlatego lepiej miec serwis na 2Mb/s w Polsce niz 100 mbps za oceanem

0

Jakiś czas temu rozmawialiśmy sobie z my_nick o jabberze. Dał pomysł, żeby na 4p dać jabbera. Oczywiście nie dla wszystkich. Dla administratorów, moderatorów, najbardziej zasłużonych, albo... dla tych, którzy wspomogą finansowo nowy serwer.
Jabber nie generuje wielkiego ruchu, zwłaszcza, że raczej nie trzebaby mieć 5000 kont :) Kwestia jest tego, czy są szanse na serwer, gdzie serwer jabberowy można postawić. Albo na admina, który jest tak miły, że się zgodzi (ja mam prostą stronkę w e9.pl, ale korespondencja z adminem to wprost przyjemność. Negocjować można praktycznie wszystko :) ).

0

pomysł ciekawy... ale kto to jest "najbardziej zasłużeni?" ;)
co do wspomożęnia finansowego... mozna pomyśleć... jak dię domyślam, każda pomoc jest przydatna?

0

albo... dla tych, którzy wspomogą finansowo nowy serwer.

IMHO to pierwszy krok do komercjalizacji 4p. Wiem ze to by bylo powiedzmy oplacanie jabbera no ale jakos mi sie dziwnie widzi. A ma ktos pomysl jak zrobic to tak zeby mozna bylo bez przeszkod korzystac z 4p i aby zbieraly sie pieniadze na dobre konto dla 4p? A co gdyby zostawala duza czesc z tego co by sie zebralo? Ja bym np nie chcial aby czesc mojej skladki szla na alu felgi dla kogos tam. Wiem tez ze gdyby co 10 osoba odwiedzajaca serwis raz w miesiacu wplacila 1zl to by starczylo i na piwo na zlocie by zostalo jeszcze ale znow problem ten co napisalem wyzej moze ktos nie chce aby przepijac to co on wplacil a zostalo.

Wiem ze kuba nie mial na mysli takiego scenariusza i chcial dobrze i wcale nie chcialem sie czepiac :)

A tak BTW jesli postawie osobny serwer jabbera to czy nie bedzie problemow z dogadaniem sie z np chrome.pl i innymi? Ja to tak troche rozumiem ale nie wiem czy do konca :> A odpowiedz moze lepiej gdzies na ircu aby tutaj nie mieszac :)

0

A odpowiedz moze lepiej gdzies na ircu aby tutaj nie mieszac :)

Właśnie lepiej tutaj mieszać, bo wiele osób może chcieć wiedzieć.
Na satanbsd Karolowy jabber chodzi i ma się dobrze. Z chromem, asterem, heroes.net.pl i jabberpl bezproblemowo się łączy (innych nie miałem okazji sprawdzać).
Co do alu felg... Co zostanie, to Adam przepije :P
Co do komercjalizacji, to też jestem przeciwny, ale przecież my wiedzy nie "zamykamy". Jedynie pewna dodatkowa usługa, nie konieczna do zdobycia pomocy, a raczej aby integrować społeczność. Coś jak irc (zresztą niemożność posiadania konta na 4p, nie oznacza niemożności połączenia się z jego użytkownikami).
Ale to oczywiście tylko taka propozycja, właśnie do przedyskutowania.

0

ee, a po co komu serwer jabbera? nie znam technologii i nie rozumiem zbytnio - to nie jest komunikator? no tzn. protokół do komunikatorów? jeśli tak to po grzyba nasz własny serwer :|

0

ee, a po co komu serwer jabbera? nie znam technologii i nie rozumiem zbytnio - to nie jest komunikator? no tzn. protokół do komunikatorów? jeśli tak to po grzyba nasz własny serwer :|

To nie jest komunikator. To jest protokół (a dokładniej moznaby powiedzieć, że nie jeden).
A po co własny? Ano właśnie dla integracji. Aby łączyło nas jeszcze więcej (kurde, prawie jak hasło z tepsy ;) ).

//no poprawiłem się z tym protokołem - ale dziwi mnie to... może od razu serwer gg, tlena, icq, ... - M~
//jak chcesz to moj jabber juz GG transportuje,, i moge dac domene cvs.4programmers.net : P, albo kasta.4programmers.net - L
/* Serwera GG to nie zrobisz :P, tlena również nie, chociażby ze względów prawnych :)
Karol... na razie z GG to w asterze korzystam, bo coś u Ciebie chyba przeglądarka usług nie działa */

0

Komrecjalizacji 4p zdecydowane NIE, ale ten tego, cos wymyslec trzeba...

Koszulke juz kupilem, ale to bylo prawie ze non profit i lepiej manewru z odzieza nie powtarzac :).

Biuletyn/magazyn w wersji elektronicznej za jakies grosze?
Dotacje i lista honorowych czlonkow dzieki ktorym 4p ma serwer bla bla bla?
Popularyzacja coyote'a jako systemu OS dla serwisow i tez dotacje za prace?

A'propos rozliczania i przepijania kasy - mozna dogadac sie z firma hostingowa, zeby wyliczyla dokladnie na ile dni starczy zebrana suma i wplacic calosc, a nie tylko roczny abonament. Rachunek zeskanowac i udostepnic ciekawym :).

0

Ja się zgadzam z przedmówcami, komercjalizacja 4p to kiepski pomysł. Za to jakieś biuletyny czy coś sprzedawać, to by można :]. Taka k s i ą ż e c z k a z FAQ i Artykułami z 4p wszystkimi zebranymi, jakoś ładnie poukładanymi, oczywiście z zachowaniem praw autorskich (pozostawienie nicka przy artykułach/FAQ) ale na rzecz 4p. Myślę, że sporo więcej osób tutaj mogłaby coś napisać, co by się przyczyniło do utrzymania 4p na poziomie, aniżeli wpłacić kasę na konto 4p. No tylko pozostaje pytanie, kto kupi taki sprzęt, jak to samo jest za darmo na 4p? :> Trzebaby to jeszcze doszlifować, ale IMHO pomysł niezły.
//No IMO k s i ą ż e c z k a pisze się przez ż, nie przez rz :P

0

Nie, są tacy co wolą mieć wszystko na papierze niż na stronie internetowej. IMO pomysł niezły. Ale trzeba by bylo wybrać tylko najlepsze z naszych artykułów. Bo niektóre najlepsze nie są :/

Błąd z ksią ż eczką jest znany. Ktoś już wspominał że źle zaznacza.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1