Info w czym napisano proga

0

Siedzę sobie tak i myślę czy dałoby się zmienić jakoś informacje w programie, który został napisany w Delphi 7 żeby był rozpoznawany jako napisany w Delphi 3.
Czy to jest w ogóle możliwe a jeżeli tak to jak??
No, bo Np: PEID wykrywa jakoś, że prog został napisany w, Delphi 7 ale jak on to robi to nie wiem. Może wy wiecie, jeżeli tak to podzielcie się tą informacją.

0

Kiedyś widziałem (chyba na tym forum nawet) posta o DVCLAL. Poszukaj informacji na temat tego zasobu (zasób RCDATA) i możesz podesłać :) A spróbuj usunąć ten zasób z programu (mi program chodził po tym) i wtedy sprawdzić wersję. Jak się nie uda albo będzie zła - to już wiesz, gdzie i co.

0

OK dzięki za odpowiedz.
Spróbuje usunąć ten zasób :]

0

Nie gwarantuję, że to to, ale po usunięciu spróbuj rozpoznać wersję Delphi tym programem. Jakbyś znalazł jakieś dodatkowe informacje, to wiesz, gdzie o tym pisać, prawda? :)

0

Ja usunąłem nawet 2 zasoby DVCLAL i PACKAGEINFO. Program po tej operacji :] działał, ale PEID dalej wykrywał, że napisane to w Delphi 6-7.
Powiedz, jakiego programu używałeś do usunięcia tych zasobów i do badania pliku.
[green]

0

Usuwałem zwykłym edytorem zasobów. A czy ja napisałem, że sprawdzałem, w czym został napisany? :) A fakt, PACKAGEINFO też można spokojnie wyrzucić.

0

No, ale mi chodzi o to żeby właśnie nie dało się wykryć, w czym to było napisane albo przynajmniej żeby nie dało się wykryć wersji Delphi, w jakim zostało stworzone.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1