Activex - małe niedociągnięcia

0

Witam!
Robię kontrolkę Activex wg. artykułu Adama Boducha. Wszystko robię tak jak w arcie, ale gdy chcę skompilować tą formę to wyskakuje błąd:
Cannot debug project unless a host application is definied. Use Run|Parameters...dialog box.
Ok wszedłem tam i mam dwie zakłądki Local i Remote.
W Local mam:
+Host Application i tam musze podać jakiegoś exeka
+Parameters - tu jakieś parametry
+Working Directory - folder roboczy

W Remote:
+Remote Path
+Remote Host
+Parameters
I jeszcze opcja do zaznaczenia fajką "Debug project on remote machine [v]". Zaznaczyłem to teraz.

Nie wiem jakiego tam exeka podać, folder roboczy podałem i parametrów nie.
Za exeka podałem byle jaki skompilowany w Delphi. I to byłoby na tyle co zrobiłem w tym oknie dialogowym. Jak się pozbyć tego błędu abym nie musiał wchodzić do tego okna dialogowego?? Jak podałem te exe i folder to nie było tego błędu ale nie rozumiem po co mam tam wchodzić.
OK. powiedzmy że sobie z tym poradziłem. Zimportowałem kontrolkę i dodałem do zakładki Samples. Na końcu zrobił mi się plik htm z formą i komponentami czyli z tą kontrolką activex (ocx). Wrzuciłem ją na stronkę i u siebie widziałem całą stronę razem ze swoją stworzoną kontrolką. Podałem linka do strony znajomym aby zobaczyli czy sie wszystko wyświetla. U jednego sam napis "Próbna kontrolka activex" a u drugiego np. ten napis i pod spodem okienko puste bez kontrolki z krzyżykiem w rogu.
Jak to zrobić wszystko aby mi nie wyskakiwał ten błąd na początku i jak zrobić aby każdy widział moją kontrolkę na stronie??? Za odpowiedzi bardzo dziękuję!!!

0

Kontrolki nie kompilujesz jak zwykły program.
Project --> web deployment options --> wpisujesz wszystkie sciezki (tam gdzie masz zapisany projekt)
Project --> Web Deploy
Run --> Register ActiveX Server
I uruchamiasz plik Html, ktory zostal wygenerowany. Jesli nie pojdzie, wyedytuj htmla tak, abys w polu codebase mial tylko nazwe pliku OCX - bez zadnych sciezek i krzaczkow.
Powinno pojsc - u mnie chodzi

0

Spoko robiłem przecież tak, ale ludzie dalej nie widzą kontrolki :(
Pliki edytuję w FrontPageu. Gdy wszedłem we właściwości kontrolki i w zakładce Tag <object> mam na dole:
Reprezentacja alternatywna HTML a niżej Lokalizacja w sieci - Źródło kodu:
I teraz co w te miejsca mam wklepać? Dawałem tam adresy do htm itd, ale dalej nikt nic ze znajomych nie widzi :| HELP!

0

No przecież ci ludzie muszą mieć tą kontrolkę u siebie. Jak nie masz kontrolki flash'a to przeglądarka będzie sie pytała czy ją ściągnąć etc.Rozumiesz?

0

Innymi słowy - przegraj swój plik kontrolka.ocx do katalogu %windir%/system/ swoim odwiedzaczą strony

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1