Wirtualny pulpi

0

Wie ktoś jak zrobić coś w rodzaju wirtualnego pulpitu, mam na myśli coś takiego, że otworze program będzie on widoczny na sały ekram(nie widać belki z przyciskami : min. max itd) a na tej formie będe mógł dynamicznie umieszczać jakieś pierdoły(buttony itd).

0

Zrob program i uzyj go zamiast explorer.exe

0

Nie bardzo rozumiem, co mam zrobić??

0

Mam jeszcze drugi pomysł na zrobienie tego, co chce, mianowicie dosłownie wirtualny pulpit kopia aktualnego tylko bez ikonek, są programy, co robią coś takiego, więc wiem, że to możliwe.

0

wasyl miał(a) na myśli zmianę standardowej powłoki systemowej.....SHELL....

c:\windows\system.ini bodajże tam jest wpis odnośnie powłoki....

nie mów że nie bawiłeś innymi powłokami ... 8-0

program wygląda tak jak każdy inny......

0

Jesze o czymś takim nie słyszałem

0

Explore.exe to jest domyslna powloka systemu - pulpit itd.
Jesli zmienisz wpis w system.ini tam gdzie jest shell=explorer.exe na np. prog.exe, to plik prog.exe bedzie uruchamiany zamiast explorera jako powloka.
Daj tam jakis pulpit, cos do wlaczania programow itp. i masz powloke ;d

0

c:\windows\system.ini bodajże tam jest wpis odnośnie powłoki....

A jak sprawa się miewa w WinXP?? w system.ini mam tylko takie coś:

; for 16-bit app support

[drivers]
wave=mmdrv.dll
timer=timer.drv

[mci]
[driver32]
[386enh]
0

w XP to jest w rejestrze - HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Winlogon\Shell

0

Cześć
W związku z poruszonym tematem - mam pytanie:
Dajmy na to że chce uruchomić jakiś program np. nowe skórki na okna Windowsa 98 (XP robi to sam :) )
ale chcę go uruchomić przed wyświetleniem pulpitu, a to dlatego źe najpierw pokazują sie standardowe okna a za chwile moje ze skórkami - więc chce tego uniknąć.
Zatem zrobiłem tak jak tu koledzy poradzili
Podstawiłem ten swój program uruchomiany z lini poleceń System.ini zamiast Explorera.exe
A w tym programie po realizacji procedur dotyczących skórek, na koniec wywołuje Explorera.
Wszystko idzie bez błędów ale zamiast pulpitu już po zmianach skór - mam wywalone okno explorera :-/ bez paska zadań, ikonek itd..
Może źle go wywołuje ? a robie to tak :

WinExec('command.com /c c:\windows\Explorer.exe',SW_HIDE);

Może brak jakiegoś przełącznika po Explorer.exe by zamiast okna exploratora pokazać pasek zadań itd.. ?

0

w XP to jest w rejestrze - HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Winlogon\Shell

Przeszkałem rejestr i jest mała poprawka:
HKLM\Software\Microsoft<b>WindowsNT</b>\CurrentVersion\Winlogon\Shell

BTW: Dzęki za info gdzie tego szukać :D

0

Moze uruchom program SysTray?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1