TTimer i onTimer...

0

powiedzcie mi porsze czy jezeli ustawie dla TTimer'a czas np 60000 (1 minuta), to ona liczy te jedna minute od momentu uruchomienia programu... czy nie... bo mnie sie wydaje ze nie...a znow interesowaloby mnie aby wykonywal czynnosc onTimer dokladnie co minute ale o rownych minutach, czyli jak bedzie np 2200...2200 .. 2200 itd....

0

Ustaw Interval na 1000 a w OnTimer sprawdzaj czy ilość sekund obecnego czasu jest równa 0.
if (SecondOf(now)=0) then...;

0

Ustaw Interval na 1000 a w OnTimer sprawdzaj czy ilość sekund obecnego czasu jest równa 0.
if (SecondOf(now)=0) then...;

Jak ustawisz interval na 1000, to nigdy nie trafisz, żeby było 0 sekund. musisz dać mniejszą wartość.

0

a nie prosciej pobierac czas z zegarka systemowego i po zmianie minut wykonywac procedurke?

0

A ja bym dał 2 timery jeden z intervalem 1000 a drugi z 60 000 i ten pierwszy działa tylko aż będzie równa minuta... potem sie wyłącza i włącza tego drugiego i ten jużsobie wykonuje w równej minucie... wiem że to zamotane ale zwsze jeden pomysł więcej :]

0

A ja bym dał 2 timery jeden z intervalem 1000 a drugi z 60 000 i ten pierwszy działa tylko aż będzie równa minuta... potem sie wyłącza i włącza tego drugiego i ten jużsobie wykonuje w równej minucie... wiem że to zamotane ale zwsze jeden pomysł więcej :]

bez sensu tak kombinowac :)
rozwiazanie i tak bylo podane.
zreszta jak juz berl podpowiedzial 1000 to nie jest dokladnie 1 sek :) ladnie to widac po uplywie kilku sekund :)

0

jak chcerz zegarek to wystarczy do Ttimer wpisac

label1.caption:=timetostr(now);

0

ustawiasz interval na 1000 i dajesz:

Form1.Caption := FormatDateTime('"The meeting is on " dddd, mmmm d, yyyy, " at " hh:mm:ss AM/PM', Now + 0.125);
if FormatDateTime('s',now) = '0' then showmessage('lol');
//pierwsza linie nie jest konieczna - tylko w ramahc sprawdzenia poprawności

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1