JEDI VCL 3

0

Czy ktoś może mi powiedzieć jak zainsatlować JEDI VCL w wersji powyżej 3. JVCL zainstalowałem ale z JCL nie mogę dać rady. Nie działają pliki install.bat i w JEDI jaki w JCL. Wiem zę na forum jest parę odpowiedzi ale one nie działają sprawdzałem POMOCY ;-(

0

JVCL zainstalowałem ale z JCL nie mogę dać rady.

A to ciekawe, bo do instalacji tego pierwszego jest wymagane JCL .hmm

Nie działają pliki install.bat i w JEDI jaki w JCL.

Zainstaluj ręcznie wszystko - u mnie poszło recznie - automatycznie też nie działało..

0

Zainstaluj ręcznie wszystko - u mnie poszło recznie - automatycznie też nie działało..

Możesz napisać co i jak? Bo tam jest pełno katalogów i plików i nie wiem od czego zacząć :( pomocy...

0

Z tego co pamietam jak instalowałem, to było kilka błędów w źródłach
Przy instalacji instalator pokazuje w których plikach i w której linijce
Po poprawiniu błędów instaluje sie bez problemu
Poza tym na stronie projektu jest opis instalacji

0

dzięki za wszystkie odpowiedzi ale sobie poradziłem już wczoraj z tym ;-)

0

dzięki za wszystkie odpowiedzi ale sobie poradziłem już wczoraj z tym ;-)

Możesz powiedzieć jak to zrobiłeś? Bo nie moge sobie z tym poradzić. Od czego zacząłeś?
Proszę o napisanie bo to pewnie nie tylko ja chciałbym wiedzieć :/

0

Możesz powiedzieć jak to zrobiłeś? Bo nie moge sobie z tym poradzić. Od czego zacząłeś?
Proszę o napisanie bo to pewnie nie tylko ja chciałbym wiedzieć

Napiszcie jakie błędy wam wyskakują i gdzie.. - u mnie błąd pojawiał się w jednym pliku: Undeclaired.. "CharIsNumber", gdyż za nic w świecie nie mógł znaleźć tej funkcji w instrukcji warunkowej, zmieniłem więc intuicyjnie na Char in ['0'..'9'] i wszystko ładnie śmiga. Zatem - jakie błędy macie?

0

Napiszcie jakie błędy wam wyskakują i gdzie.. - u mnie błąd pojawiał się w jednym pliku: Undeclaired.. "CharIsNumber", gdyż za nic w świecie nie mógł znaleźć tej funkcji w instrukcji warunkowej, zmieniłem więc intuicyjnie na Char in ['0'..'9'] i wszystko ładnie śmiga. Zatem - jakie błędy macie?

U mnie jak chcĘ instalować za pomocą install.bat to mi pisze, że nie ma pliku make.exe. Mam Delphi 7 Architect (i nigdzie w nim tego pliku nie ma). Znalazłem ten plik w Delphi 7 Personal i wrzuciłem go do katalogu Bin. Następnie chciał plik dcc32.exe i też <ort>wziĄłem </ort>go z Personala. Po wykonaniu tych czynności wyskakuje mi błąd, że nie ma pliku system.pas i teraz już nie wiem co robić.

0

Dobra wchodzisz do JCL( masz otwarte już Delphi ) do katalogu packages i klikasz dwa razy na JclPackagesDx0 (gdzie ten x to numer twego Delphiacza) póżniej w Delphi jedziesz tak samo jak to jest opisane przez autorów w katalogu JVCL plik readme.html klikasz pierwszy odnośnik czyli Install i czytaszsekcje "Manual install for Delphi" i wg. niej jedziesz z instalką JCl i JVCL ;-) sorry że w taki sposób napisałem ale jestem modemowcem i chyba rozumiesz....
SaTiM to moja nowa Xywka dawniej było Mitas to tak żeby wiedziano kto to napisał ;-)

Myśle że pomogłem

0

Dobra wchodzisz do JCL( masz otwarte już Delphi ) do katalogu packages i klikasz dwa razy na JclPackagesDx0 (gdzie ten x to numer twego Delphiacza) póżniej w Delphi jedziesz tak samo jak to jest opisane przez autorów w katalogu JVCL plik readme.html klikasz pierwszy odnośnik czyli Install i czytaszsekcje "Manual install for Delphi" i wg. niej jedziesz z instalką JCl i JVCL ;-) sorry że w taki sposób napisałem ale jestem modemowcem i chyba rozumiesz....

Jak wciskam prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieram Install (w oknie Project Manager) to wyskakuje mi błąd:
Package DJcl70.bpl can't be installed because it is not a design time package.

Czemu tak? :/

0

no dobra to wchodzisz do folderu d7 (gdy masz delphi 7) i klikasz prawym na DJcl i otwierasz w notatniku zobaczysz takie coś :

package DJcl;

{$R *.res}
{$ALIGN 8}
{$ASSERTIONS OFF}
{$BOOLEVAL OFF}
{$DEBUGINFO OFF}
{$EXTENDEDSYNTAX ON}
{$IMPORTEDDATA ON}
{$IOCHECKS ON}
{$LOCALSYMBOLS OFF}
{$LONGSTRINGS ON}
{$OPENSTRINGS ON}
{$OPTIMIZATION ON}
{$OVERFLOWCHECKS OFF}
{$RANGECHECKS OFF}
{$REFERENCEINFO OFF}
{$SAFEDIVIDE OFF}
{$STACKFRAMES OFF}
{$TYPEDADDRESS OFF}
{$VARSTRINGCHECKS ON}
{$WRITEABLECONST ON}
{$MINENUMSIZE 1}
{$IMAGEBASE $48000000}
{$DESCRIPTION 'JEDI Code Library RTL package for Delphi 7'}
{$LIBSUFFIX '70'}
{$RUNONLY} // tu zmieniasz na DESIGNONLY
{$IMPLICITBUILD OFF}

i tak musisz zrobic jeszcze z paczkami DJclVcl i DJclVClx powinno załatwić to sprawę ;-)

0

Jeszcze mi błąd wyskakuje, że $WEAKPACKAGEUNIT coś tam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1