Instalacja Jedi

0

Mam problem z instalacją Jedi (zarówno JCL, jak i JVCL). Po uruchomieniu pliku install.bat kompilator wyrzuca błąd:
JediInstaller.dpr(19) Fatal: Could not create output file 'JediInstaller.drf'
Jak mogę się tego pozbyć albo zainstalować w inny sposób JCL/JVCL? Kiedyś to działało, teraz nie wiem czemu nie :( Próba skompilowania i zainstalowania samych pakietów spowodowała zawieszenie IDE. Dodam, że używam D7.

0

Może używasz tego pliku? Albo jest ro? Tak to wygląda.

0

Na pewno nie jest ro. Z używaniem też raczej nie. Dziwne, bo kiedyś miałem też D7 na tym samym (prawie tym samym, po formacie jestem :) ) Win i ładnie się instalowało. Nawet ściągnąłem nową wersję JVCL+JCL ale ciągle to samo...

0

No cóż.. tak czasem bywa - sam miałem problemy aby zainstalowac pakiet. Moja rada: nie instaluj tego razem. Najpierw sciągnij sobie JCL i zainstaluj. Jeśli nie uda się przez install.bat - to ręcznie (ja musiałem tak właśnie robić). Później skopiuj JVCL do tego samego katalogu co JCL to znaczy, np tak:

  • JCLiJVCL
    • JCL
    • JVCL

.. pisze o tym w readme - inaczej mogą być problemy. Jeśli teraz JVCL nie pójdzie z install.bat - to podobnie robisz jak dla JCL - ręcznie. Powinno pójść.. - (powinno)..

0

No cóż.. tak czasem bywa - sam miałem problemy aby zainstalowac pakiet. Moja rada: nie instaluj tego razem. Najpierw sciągnij sobie JCL i zainstaluj. Jeśli nie uda się przez install.bat - to ręcznie (ja musiałem tak właśnie robić). Później skopiuj JVCL do tego samego katalogu co JCL to znaczy, np tak:

  • JCLiJVCL
    • JCL
    • JVCL

.. pisze o tym w readme - inaczej mogą być problemy. Jeśli teraz JVCL nie pójdzie z install.bat - to podobnie robisz jak dla JCL - ręcznie. Powinno pójść.. - (powinno)..

Ręczne instalowanie oddzielnie JCL i JVCL nie pomogło, bo już to próbowałem. A katalogi też mam tak zrobione :) Możliwe że mam jakiś błąd w Delphi, gdyż, jak powtarzam, ręczna instalacja pierwszego pakietu na liście :) powoduje zawieszenie IDE, a kiedyś tego problemu nie miałem.

0

Mi taki błąd wyskakuje zawsze :(
<image>www.dami.pl/~hack/error_jedi.jpg</image>

0

Ok ja sobie jakoś poradziłem, chociaż to nie był ten błąd :) Jakoś mi się udało wreszcie ręcznie zainstalować to coś, chociaż trochę się nad tym pomęczyłem :) Thx dla wszystkich

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1