[delphi]image buttona jako icona programu

0

siemka ort! :)

czy da sie zrobic takie cos ze klikam na speed buttona i wyskakuje open dialog tam wybieram jakis program exe i klikam na otworz i wtedy do jakiejs zminnej jest przypisywana sciezka do tego exeka i na buttonie wyswietla sie jego iconka

wszystko inne ort! oprocz tej iconki gdyz nie wszystkie programy mają ikonke w osobnym pliku .ico a niektore mają je 'zakodowane' w kodzie - da sie zrobic cos takiego co powiedzialem?

z gory dzieki za odpowiedzi [browar]

0

Extract...(cośtam) wyciąga ścieżkę do pliku. Najlepiej wpisz w helpie Extract i zobacz co Ci wyskoczy.

0

przez extract mozna wyciągnąć sciezke a ja chcialbym icone jakos :(

ps. Wlasnie sobie uzmyslopwilem ze nie ort! pobrac do zminnej textu z zaznaczonego itemu w combobox lub listbox jak to zrobic?? - wiem ze to podstawy ale jakos nie moge ort! przypomniec :(

0

zmienna:=ListBox1.Items.Strings[ListBox1.ItemIndex]

0

niekt mi nie chce odpowiedziec?? czy chociaz da sie takie cos zrobic??

chcialbym najprocsiej muwiąc stworzyc w programie skróty do innych programow, katalogow :) - tylko żeby wyswietlaly sie icony tychze programow.

0

ExtractAssociatedIcon
lub
ExtractIcon

0

a moglbys powiedziec cos wiecej?? np do jakiego typu danych mam to dodac TBitmap?? czy jak?? dzieki za odpowiedz :)

0

a moglbys powiedziec cos wiecej?? np do jakiego typu danych mam to dodac TBitmap?? czy jak?? dzieki za odpowiedz :)

Coś chyba takiego, ale nie jestem pewien:

var W:Word;
begin
W:=0;
Image1.Picture.Icon.Handle := ExtractAssociatedIcon(hInstance, PCHAR('C:\Plik.exe'), W);
Image2.Picture.Icon.Handle := ExtractIcon(hInstance, PCHAR('C:\Windows\system32\comctl32.dll'), 1);
end;
0

a trzeba dodac cos w uses?? bo wyskakuje 'undeclared idetifier Extract...'

0

a trzeba dodac cos w uses?? bo wyskakuje 'undeclared idetifier Extract...'

uses ShellApi
0

to dziala po malej modyfikacji :

Image2.Picture.Icon.Handle := ExtractIcon(hInstance, PCHAR('d:\Kopiarka.exe'), 0);

a to pierwsze nie dziala ale dzieki wielkie [browar]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1