TEdit

0

Witam!
Jestem b. początkujący jeżeli chodzi o delphi. Ostatnio chciałem sprawdzić swoje możliwości i napisać pewien program. Problem pojawił się już na samym starcie.
Chciałem wstawić dwa pola do wpiswania (Edit), aby użytkownik mógł wpisać pewne wartości, a w trzecim takim polu pokazywał by się jakiś tam wynik. Np. (Pole1x2/0.17)+(Pole2x3/0.17)=(wynik=może być w labelu)
Zabardzo nie wiem jak to zrobić. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, lub doradzić inny sposób "pobierania" od użytkownika danych a później przetworzenia ich i wyświetlenia to byłbym bardzo dźwięczny za odpowiedź.

0

Spróbuj coś takiego(mogłem coś pomylić)

z1 := StrToInt(Edit1.Text);
z2 := StrToInt(Edit2.Text);
Label1.Caption := IntToStr(z1+z2);

0

Spróbuj coś takiego(mogłem coś pomylić)

z1 := StrToInt(Edit1.Text);
z2 := StrToInt(Edit2.Text);
Label1.Caption := IntToStr(z1+z2);

O ile wiem to sie wykrzaczy na ulamkach (przecinkach :)

ja bym dal cos takiego: 3 edity i button

var
Dane1,Dane2,Wynik : Real;

Dane1 := StrToFloat(Edit_Dane1.Text);
Dane2 := StrToFloat(Edit_Dane2.Text);
Wynik := Dane1 + Dane2; //mozna tez mnozyc i dzielic czy co tam chcesz
EdtWynik.Text := FloatToStr(Wynik);
0

Ehh, nie zdołałem sobie poradzić :(
Czy mógłby mi ktoś pomóc w napisaniu jednej częsci programu?

user image

Tak przedstawia się ta część.

Miałoby to wyglądać mniej więcej tak:

Użytkownik wpisuje liczby w pierwsze trzy pola(Edit1, Edit2, Edit3).
Pod każdym z tych pół wyświetla mu się wynik - np. (Edit1 * cena biletu siedzącego) - i to wyświetla się w Edit4 (analogicznie Edit2 do Edit5).
Później gdy już wpisze trzy wartości - odblokowuje się przycisk "Oblicz" (opcjonalnie jest Enabled = False)
Teraz użytkownik musi kliknąć na oblicz aby pokazał się wynik(w Edit7) - wynikiem będzie dodawanie pół Edit4, Edit5, Edit6.
I to by było na tyle chyba.
Jeżeli ktoś już skusiłby się na pokazanie mi jak to zrobić to prosiłbym o wklejenie całego kodu źródłowego (jak dla debila:P) bo ja jeszcze nie trybie zabardzo.

Dzięki serdeczne, pozdrawiam!

0

FAQ+google+F1

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1