Wczytanie dokumentu html

0

Jak w Delphi lub C++ Buldier napisac prosty programik który będzie wyświetlał okienko z dohumentem html ?
Dokładnie to chodzi mi o coś takiego jak tu: http://dcunder.w.interia.pl/ek13.rar

0

Ustaw formę na maxa, wrzuć WebBrowser ustaw na alClient. I potem krótki kod do OnShow

PS. Ten program co podałeś nie jest jakiś specjalny, taki mols do otwierania przeglądarki z parametrami.

0

No własnie ja nie chce nic specjalnego, potrzebuje dokładnie to co w tym załączonym programie. w czym dokładnie cos takiego wykonac ?

0

W Delphi sobie to wykonaj :)
Na formularz nanieś WebBrowser z zakładki Internet, pole Edit1 z zakłądki Standard i przycisk Button .
Kliknij 2x przycisk i wpisz kod:

Webbrowser1.Navigate(Edit1.text);

Kliknij F9, potem wpisz adres strony do pola Edit i kliknij przycisk, powinna sie strona wyświetlić :)

"...Na początku Bóg stworzył kabel i wszystkich połączył ..."

0

Wszystko fajnie tylko ze ja mam Delphi 7, a zakładki Internet a tym bardziej komponentu WebBrowser nie mam :-/

0

nie pierd** ze nie masz, bo ja mam D7 i mam webbrowsera. Sprobuju przewinac palete komonentow w prawo :)

0

WebBrowser to kontrolka ActiveX (czy coś takiego) trzeba go dodać, a jeżeli masz IE to i masz WebBrowser........

0

Jak bys mi jeszcze powiedział jak go dodac to byłbym wdzieczny.

0

w components -> add activeX
tam odnajdujesz WebBrowser i naciskasz ADD

uwaga piszę z pamięci.....

0

Ok udało się:). Dzięki wszystkim za pomoc.

0

Mam jeszcze jeden smieszny problem.
Gry wpisuje:
Webbrowser1.Navigate('http://www.onet.pl');
lub
Webbrowser1.Navigate('c:\index.html');
to wszystko jest ok, dana strona się ładuje tak jak trzeba.
Ale gdy wpisze :
Webbrowser1.Navigate('index.html');
i oczywiscie ten plik index.html jest w tym samym katalogu co program to juz sie wszystko sypie, zadana strona nie jest wyswietlana.
Co wpisac aby progeram wyswietlał strone ktora jest w tym samym katalogu co dany program, bez konieczności podawania całej ort!

0

Webbrowser1.Navigate('index.html');

Webbrowser1.Navigate(ExtractFilePath(ParamStr(0))+'\index.html');

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1