EDIT I CHART - WPISYWANIE WARTOŚCI W SOFCIE.

0

Mam taki kod:

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
     begin
  With Series1 do
Begin

    Add(  50, 'Pencil' , clRed ) ;
    Add(  60, 'Paper',  clBlue ) ;
    Add(  30, 'Ribbon', clGreen ) ;


end;
end;

Wartości 50, 60, 30 chciałbym wpisywać w Edit i żeby one się przedstawiały na wykresie, bo jak na razie wykres rysuje się z z góry ustalonymi wartościami w kodzie. I tu jest pytanie: Jak podłączyć Edit do tego kodziku, abym mógł w samym programie manipulowac wartościami? Patrzyłem wszystko na Helpie, bo nawet ten kod jest stamtąd i tam jest napisane jak konfigurować Series'y itd, ale nie znalazłem nic o podłączeniu np. Edit lub nawet Label :(

0
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
   begin
 with Series1 do
begin

  Add( strtoint(edit1.text), 'Pencil' , clRed ) ;
  Add( strtoint(edit2.text), 'Paper', clBlue ) ;
  Add( strtoint(edit3.text), 'Ribbon', clGreen ) ;


end;
end; 
0

Kurkaaaaaaa strtoint(edit1.text), strtoint(edit2.text), strtoint(edit3.text) <-- muszę sobie to wklepać do konca życia:)))) Pisałem bez strtoint

Dziękuję!!!

MAM JESZCZE JEDEN WAŻNY PROBLEMIK!

Otóż jak wpisuję 3 jakieś wartości i kliknę na button to mi ładnie je wyrysuje. Ale jak zmienię jakąś wartość wpisując ją do byle jakiego edita to mi od nowa rysuje obok starego wykresu nowy wykres z nową wartościa :( Chodzi mi o to aby słupek ze starą wartością był zastępywany słupkiem z nową wartością a nie obok mi rysował nowy wykres (jeśli chodzi o wykres słupkowy, bo w kołowym jak robi nowy wykres to koło mam już podzielone na 6 części, potem na 9 itd.)! Czy jest jakaś opcja do czyszczenia wykresu?? Znalazłem takie coś jak CleanInstance (w Chart), ale nie wiem czy to jest to co potrzebuję. PoMoCy!!

0

zamiast add daj jakies update, chenge czy co tam jest. albo znajdz odpowiedni item i zmien jego wartosc

0

Nie wiem, niestety nie udało mi się nic zrobić :( Próbowałem z Chart1.update, Chart1.refresh, zamiast Add dawałem też update, ale napisało mi, że za dużo parametrów (zmazałem prawie wsio i nic), change nie działa i dalej rysuje mi obok ten wykres nowy:/ Nie poddaję się, ale nie wiem, co jeszcze próbować...

//jeszcze raz pokolorujesz posta to wyleci bez wzgledu na tresc - lofix

0

moze po prostu usun tamta serie i dodaj ja na nowo z nowymi danymi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1