AlphaBlend dziwny problem :/

0

Mam dziwny problem z AlphaBlend, przeszukałem forum, ale nikt widocznie takiego ort!, a wiec: Jak ustawiam AlphaBlend formy na True i value np.: na 230 to po opdaleniu formy zanim zrobi sie <ort>przeżroczysta </ort>przez jakieś 2 sekundy miesza się kolor <ort>przeźroczystości </ort>z kolorem czarnym, brzydko to wygląda tak jakby efekt przezjścia to miał być, <ort>prubowałem </ort>już z Refresh, ale nic ort!, może to ja mam tylko ten problem ? Mógłby ktoś sprawdzić, z góry dzięki :|

0

u mnie przez chwile mida czarne i zaraz jest ok... ale trwa to znacznie ktrócej niz 2s...

0

No może przesadziłem, że 2 sekundy ale wiesz o co mi chodzi, może wiesz jak sie tego pozbyć, troche to jest wkurzające :/

0

Takie sa uroki VCLa, napisz program w WinAPI, powinno pomoc (choc nie musi)

0

WinApi troche <ort>nieznam </ort>jeszce, więc posłużył bym sie jakimś komponentem, może znacie jakieś ? :-*

0

Tu raczej nie chodzi o komponent, tylko o to, ze vcl za wolno ustawia ta wlasciwosc, albo po prostu taki jest windows, ja bym zrobil ladne zanikanie tego okienka przy starcie programu, tj z widocznego do alphy gladko

0

Wolverine proszę napisał być mi, wiem, że na tym forum sie <ort>niepodaje </ort>kodów tylko "naprowadza na dobrą drogę", ale ja za chiny bym tego <ort>niezrobił </ort>sam, ponieważ tu pewnie coś bedzie z filtrakcja piksela itp... pleaseeee :-*

0

Tak wlasciwie to chodzilo mi o stopniowe zmiejszanie SlphaBlendValue w petli lub timerze. W koncu nikt nie zrobi blendingu lepiej (czyt szybciej) niz jest to zrobione w WinAPI.

0

Tak, ale jak AlphaBlend jest już na true a value na 255 to zaczyna się ten ciemny odcień :/ Więc to chyba odpada, <ort>bonawet </ort>wartość 255 już powoduje ten bug :( Ale coś o komponentach słyszałem kiedyś, może jednak ktoś coś zna, a ja poszukam coś na torrym, <ort>chociaŻ </ort><ort>wybur </ort>duży <ort>nie jest </ort>:/

// złap się za słownik ortograficzny, zanim coś jeszcze napiszesz - ŁF

0

Co do timera - nie polecam, gdyż bardzo zżera procka. Natomiast możesz spróbować z funkcją AnimateWindow.

np.

AnimateWindow(Uchwyt, Czas, parametry);

Parametry:

AW_HIDE, AW_ACTIVATE

AW_SLIDE, AW_BLEND

AW_HOR_POSITIVE, AW_HOR_NEGATIVE, AW_VER_POSITIVE, AW_VER_NEGATIVE,AW_CENTER

parametry można łączyć operatorem or

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1