jak sprawdzic czy komputer korzysta z internetu??

0

chodzi mi dokladnie o to jak sprawdzic czy komputer cos sciaga z internetu albo czy wykorzystuje siec (tak jak to mozna zobaczyc w menadzerze zadan windows w windows XP(alt+ctrl+del))

potzrebne mi to po to bo zostawiam na noc komputer <ort>wlanczony </ort>zeby <ort>sciogal </ort>pliki (eDonkey) i taki programik ulatwilby mi zycie .

chcialbym zeby np. po 20 miinutach bezczynnosci internetu <ort>wylanczal </ort>on komputer

bardzo czesto sie tak zdarza ze przez noc komputer mi9 nic nie sciaga:((

czekam na odpowiedzi i z gory dzienx :)

0

Metoda moze troche bardziej na okraglo... mozesz np. co 20 minut sprawdzac wielkosc pliku tymczasowego ktory sciagasz i jesli jego wielkosc sie nie zmieni chociaz o bajt to znaczy ze nic nie sciaga i ExitWindows().

0

hej dobra metoda tylko mozesz mi powiedziec jak to sprawdzac co 20 minut dla np. 2 plikow albo wiecej?? (jestem poczatkujacym)

moze jakis maly kodzik dla delphii??

z gory dzieki!

0

wisi temat o sprawdzaniu wielkosci pliku
sprawdzisz wielkość, zapiszesz ją np. w jakiejś zmiennej a potem uśpisz program na 20min i potem znowu sprawdzisz i jak będzie tyle samo ile było to exit

0

Eee...... a eDonkey nie rezerwuje przypadkiem miejsca dla pliku tak jak FlashGet itd. ?? Jezeli tak to pomysl z pobieraniem wielkosci pliku odpada.....

0

no niestety teraz zauwazylem ze eDonkey rezerwuje miejsce na dysku:((
wiec to odpada:((

moze ktos wie jak sprawdzic czy komputer korzysta z internetu?? (tak jak to sie wyswitla w menadzerze windowsa XP??)

0

Jak "rezerwuje miejsce na dysku"? Nie ma żadnego pliku tymczasowego?

Zaczalem Ci pisac taki program ale nie doczytalem ze moze nie miec tempa ;p

0

dzieki!!!

jesli bys to zrobil byl bym ....... nie wiem kim byl bym: )

jak to zrobisz to mogl bys mi przeslac na maila wszystkie pliki ??
jestem początkującym i chcialbym sie przyjrzec kodowi i innym rzeczom:)

no to tyle czekam na twoj post:)
moj mail to [email protected]

ale napisz posta czy w ogóle zrobilesa cos takiego

z gory dzienx wswzystkim:)

0

Pisz na maila [email protected]

0

shit myslalem ze masz inny sposub:(( teraz sie doczytalem:((

eDonkey ma tempa i <ort>czyma </ort>podzielone pliki w odpowiednich folderach z nazwami bo <ort>scioga </ort>pliki w czesciach a potem to sklada:( a <ort>oldery </ort>juz maja taką wielkosc jak plik wynikowy i te pliki w nim tez nie wiem jakim cudem ale tak maja:((((((((((((

0

wyslalem ci maila, odbierz:)

0

Jak to?... Przed chwila sprawdzilem to i wcale tak nie jest. Wszystkie pliki zapisuje do katalogu ./eDonkey/Temp w postaci:

00x - plik aktualnie sciagany
00x.part - plik programu, niewazne
00x.part.met - costam, niewazne

Specjalnie rozpoczalem sciaganie jakiegos pliku. Na pocztku zajmowal 0 bajtow i w miare jak wiecej sciagalem plik sie powiekszal.

Wiec w czym problem? [???]

0

no rzezcywiscie ale zmienia sie tylko rozmiar tego ostatniego tego co sciaga?

wiesz co jak masz gadu-gadu to chodz nanie teraz moj nr to 4585297 i zagadaj do mnie to poweisz co jest grane a ja powiem to bie ok?

0

jak sprawdzic czy korzysta sie obecnie z internetu?
chodzi Ci o polaczenie do internetu?

sprobuj sie polaczyc z jakims serwerem, jesli 3 proby zawiada, np w czasie 3 minut to wylacz komputer.

0

sprobuj sie polaczyc z jakims serwerem, jesli 3 proby zawiada, np w czasie 3 minut to wylacz komputer.

tak sprawdzisz, czy masz połączenie z internetem, a w pytaniu chodzi jak sprawdzić, czy poączenie jest wykjorzystywane ( czy są przesyłane jakieś pakiety)

0

nie możesz po prostu zainstalować FleshGeta?? jest najlepszy do downloadingu i ma wbudowaną opcję do zamykania :d

0

nie możesz po prostu zainstalować FleshGeta?? jest najlepszy do downloadingu i ma wbudowaną opcję do zamykania :d

On chce sciagac przez Edonkeya ;p

Juz mu napisalem programik do tego.

0

A nie lepiej sniffer?

0

tomksoft czy bylbys tak mily o wrzucil jakis link do wskazowki,kodu zrodlowego, arta lub czego kolwiek na temat napisania sniffera w delphi, bo musze powiedziec ze mam trdunosc ze znalezieniem takowych informacji :/

0

wątpie, czy ci coś poda, bo lubi rzucać hasła - nie majac o tym co pisze pojecia...

0

Kompilacja przebiega pomyslnie, ale po uruchomieniu zaraz wyskakuje Acces Violation :( ....... chyba dam se juz z tym spokój;-(

// No wlasnie :/ a ja mam XP

0

Ciekawe.... u mnie to działo

0

a nie możesz pobrać uchwytu eDonkeya i sprawdzić jaki ma caption ? bo w eMule caption glownego okienka jest taki: (U:10 D:12) eMule v.43b. i z tego już mozna sobie wyciągnąć jaki jest download. być może w edonkeyu też tak jest (poszukaj w opcjach)

0

wg tworcow dziala tylko pod 98

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1