Absolutność??

0

Zapewne dla was to łatwa sprawa, ale ja kopletnie nie wiem o co chodzi. A chodzi mi oto, ze nie wiem co to jest za dyrektywa Absolute. Jezeli moze ktos mi to wytlumaczyc tu na forum, albo napisac artykul, to bede wdzieczny :-)

Jezeli ktos jeszcze powie do czego jest automated i dispid bede jeszcze bardziej wdzieczny :-)

0

o ile sie nie myle jest to wartosc bezwzgledna

ps. a nie prosciej zajrzec do slownika? :)

0

Jesli w deklaracji zmiennej uzyjesz absolute to znaczy ze chcesz wskazac kompilatorowi jaki obszar pamieci ma jej przydzielic - w helpie masz przyklad:
var
Str: string[32];
StrLen: Byte absolute Str;

to bedzie znaczylo ze zmienna strlen bedzie w pamieci zaczynala sie tam gdzie sie zaczyna str to znaczy modyfkacje jednej z tych zmiennych bedzie implikowala zmiane tej drugiej.
To jest chyba dokladnie to samo co zmienne referencyjne w c++ to znaczy
na przykald
int i,&j=i;

co oznacza ze masz tak naprawd jedna zmienna tylko dwie nazwy do niej. Oczwiscie w tym przykaldzie bo w poprzednim to sa dwa rozne typy. Nie bardzo wiem po co to jest, chyba zastosowanie tego nie jest za wielkie. Pod dosem na przyklad byly stale adresy bufora klawiatury i karty graficznej i wtedy w ten sposob mozna bylo sobie stworzyc zmienną ktra bedzie "nakladala" sie na te obszary. Rowniez stany klawiszy shift, alt i ctrl mialy swoje stale (absolutne) ades w systemie i zeby je czytac latwo mozna bylo sobie takie zmienne delarowac. Pod windows to ja nie wiem do czego to, zwlaszcza w obiektowym delphi gdzie wszytsko jest dynamiczne. no ale pewnie znalazloby sie pare miejsc w ktorych mozna by to stosowac:)))

0

Znaczenie slowa rozumiem. Jezeli chodzi o wartosc bezwzgledna to jest chyba funkcja Abs, Absolute to dyrektywa. Jak sie z niej korzysta to chyba sam nigdy nie zgadne.

0
var 
  a:longint;
  b:pointer absolute a;

// 16 bit real mode only:

type ekran=array[1..25,1..80]of record ch:char;at:byte; end;
var ek:ekran absolute $b800:$0000;

Zmienne a i b maja wspolny adres (są tą samą zmienną), zaś ek jest umiejscowione pod konkretnym adresem w pamieci.

0

Jeszcze jak ktos powie do czego sa dyrektywy automated i dispid to bedzie super

0

przecież masz to w helpie.

Automated members have the same visibility as public members. The difference is that Automation type information (required for Automation servers) is generated for automated members. Automated members typically appear only in Windows classes and is not recommended for Linux programming. The automated reserved word is maintained for backward compatibility.

Dispatch interface types define the methods and properties that an Automation object implements through IDispatch.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1