Instalka, niewiedzilny program

0

Hej!
Mam pytanie:
Jak zrobić wersję instalacyjną programu, w Delphi (ten pomysl na 4p nie dziala)
I jak zrobić 'niewidzialny program tzn. zeby nie wyświetlało formy ani zadnych komponentow i zeby w pasku start nie pokazywala sie 'szuflada' tego programu

0
  1. zrob sobie rozpakowywera ZIPa czy RARa
  2. zrob program z ikonka w trayu, i wykasuj linie ktora odpowiada za utworzenie ikonki w trayu, i juz

(najprostsze (moze i najglupsze) sposoby, ale dzialaja :))

0

ad.1 Nigdu tego nie robilem i nie wiem jak to sie robi
ad.2 To jest dobry pomysl, ale jak zrobić aby po nacisnieciu np. ctrl+alt+shift+a+z pokazal sie ten program ??

0
  1. masz demosy, czyz nie?
  2. kombinacja 5 klawiszy? te windowsy komplikuja zycie :]
    aby byl nie widoczny na liscie programow po prostu nadaj tytul programowi
application.title:='';
0

A jak mam komponent CoolTrayIcon, to co mam zrobic aby ikonka sie nie wyswietlala??

ad.2 No moze byc 3 klawiszy, bo co bede mial zrobic jezeli program nie bedzie widoczny, po ctrl+alt+del tez go nie bedzie, to jak ja go wylacze ??

0

nie wiem jak to jest z cooltrayicon, ja to u siebie robilem recznie, bez komponentu dzieki czemu mam panowanie nad tym calym procesem ukrywania, kod jest gdzies w FAQ

co do wylaczenia.... pozostawiam twojej inwencji, chciales niewidzialny program, to ci podaje jak go zrobic, jak go wylaczysz... twoj biznes :D

ps. nie pisz kilku postow pod rzad, masz przycisk edycji swojego postu, skorzystaj z niego, gdyz moderatorzy moga usunac twoje posty (tzw nabiajnie postow)

mozna szybciej :) jak zasugerowal flabra
bez traya :]

(z FAQ :))

w project.dpr robisz cus takiego :) :

program Project1;

uses
  Forms,
  Windows,
  Unit1 in 'Unit1.pas' {Form1};

{$R *.res}
var 
Ex : Integer; 

begin
  Application.Initialize;

  Ex:=GetWindowLong(Application.Handle, GWL_EXSTYLE);
SetWindowLong(Application.Handle,GWL_EXSTYLE, 
Ex or WS_EX_TOOLWINDOW and not WS_EX_APPWINDOW);

  application.Title:='';

  Application.CreateForm(TForm1, Form1);
  Application.Run;
end.
0

Hmm.... a ja chciałbym poznać nazwę tego trojana ;P żeby wiedzieć co kasować na skrzynce ;P

// paranoja nie wybiera, wybierz paranoję ;p nawet jesli to trojan, to czlowiek ma zbyt duzy problem ze zbyt prostymi rzeczami, zeby to cos szkodzilo. [mf]

0

W np.: form1.create
wpisz

Application.ShowMainForm := false;

Wsio...

0

Hmm.... a ja chciałbym poznać nazwę tego trojana ;P żeby wiedzieć co kasować na skrzynce ;P

// paranoja nie wybiera, wybierz paranoję ;p nawet jesli to trojan, to czlowiek ma zbyt duzy problem ze zbyt prostymi rzeczami, zeby to cos szkodzilo. [mf]

kasuj wszystko

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1