Jak poznacz tryb gry ( pelny ekran , okno )

0

To co w temacie, mam uchwyt, jak poznac czy program jest w trybie okienkowym, czy pelnoekranowym?

0

Ale w twojej aplikacji czy w innej?

0

pobierz jego rozmairy i pozycje (FAQ)

jesli left i top bedzie = 0 a right i bottom beda mialy wielkosc odpowiadajaca rozdzieloczosci to to okno najprawdopobniej bedzie na fullscreen.
(zmaksymalizowane zwykle nie zajmuje calosci, jest przeciez jeszcze pasek zadan ;))

0

pobierz jego rozmairy i pozycje (FAQ)

jesli left i top bedzie = 0 a right i bottom beda mialy wielkosc odpowiadajaca rozdzieloczosci to to okno najprawdopobniej bedzie na fullscreen.
(zmaksymalizowane zwykle nie zajmuje calosci, jest przeciez jeszcze pasek zadan ;))

Dzieki, nie pomyslalem o tym, choc w sumie niekturzy maja autochowajacy sie pasek, ale jesli nie ma ktos innego pomyslu, to to tez jest dobre.

Program oczywiscie zewnetrzny

0

Do tego pobierz jeszcze czy okno ma border - GetWindowLong o ile pamietam.

0

A ja mam system dwumonitorowy i Wasze metody nie zadziałają.. :/

0

Do tego pobierz jeszcze czy okno ma border - GetWindowLong o ile pamietam.

a moze jeszcze pamietasz jak sie dowiedziac jakiej grubosci jest te border i belka :) I jak mozesz odpisz na ten topic o create process, chyba, ze nie wiesz.

0

Dzis probowalem to zaimplementowac, ale napotkalem trudnosci. Uchwyt okna biore przez FindWindow, rozmiary przez GetWindowRect, ale rozmiar jest podawany z belka i karwedziami i jesli nie zrobilem jakiegos bledu, to nawet gdy okno jest w trybie pelny ekran, to rozmiar jest pobierany z belka. Moglbym odejmowac ich wielkosci ale nie jestem pewien czy rozne wersje windowsow nie posiadaja roznej wielkosci, wiec nie jest to uniwersalne rozwiazanie. Co do GetWindowLong, to poza tym ze nie wiem jak sie nazywa parametr odpowiadajacy za podawanie obecnosci krawedzi okna oraz jak go sprawdzic
( takie cos nie dziala:
Ex:=GetWindowLong(uchwyt, GWL_STYLE);
if ex = WS_BORDER then showmessage('Yes!');
)
to nie jestem pewien czy ten parametr nie jest taki sam w trybie fullscreen jak i w windowed, skoro do wielkosci okna liczy sie belka z krawedziami. ( A moze ktos wie jak uniwersalnie pobierac wielksoc okna bez belki i krawedzi ? )

0

Zauważ, że nawet jak ktoś ma ukrywanie paska, to ma on grubość kilku pikseli, więc porównując wielkość okna z rozmiarem ekranu powinieneś zauważyć różnicę... Nie wiem, próbowałbym eksperymentalnie, zapisać wszystkie znane mi właściwości okna w obu przypadkach i porównaniem, czym się różnią...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1