bardzo długi tekst w hint-cie

0

Zapewne zaraz ktoś mi wywali tego posta (bo pewnie gdzieś to już było, ale nie znalazłem).

Chcę do Hinta jakiegoś obiektu wstawić cholernie duży ciąg znaków (jakieś 3000) i oczywiście debugger mi krzyczy, że przeginam (max 255). Czy da się to jakoś obejść?

0

Nie rozumiem, przeciez hint to string a nie shortstring! gdzie Ci krzyczy? w jakiej sytuacji?

Aaaaa, mas zna mysli edytor delphi?
no to proste

x.hint:=' jakies 100 znakow';
x.hint:=x.hint+'jeszcze 100 znakow';
x.hint:=x.hint+'i jeszcze ze 200:)'';

i po klopocie jelsi o to chodzi, bo nie wiem czy zrozumialem.

0

hmmm domyślam się, że chodzi tu o to:

var s : String;
begin
s:='bardzo długi tekst wiekszy niż 256'; <--BŁĄD
end;


var s : String;
begin
s:='tekst do 256'+'tekst do 256'; <--DOBRZE
end;
0

hmmm domyślam się, że chodzi tu o to:

var s : String;
begin
s:='bardzo długi tekst wiekszy niż 256'; <--BŁĄD
end;

var s : String;
begin
s:='tekst do 256'+'tekst do 256'; <--DOBRZE
end;

Według mnie jest to bez sensu, ale wygląda na to, że będzie działać (choć na razie tylko dało się skompliować).
Błąd jest śmieszny bo pisze String litererals may have at most 255 elements, ale jak widzę tu nie problem w Hint-cie, ale chyba w ogóle nie można używać (jawnie) w Delphi tekstów dłuższych niż 256 znaków.
Próbowałem użyć zmiennej AnsiString i przypisać mu ten ciąg znaków, ale też zakrzyczał, że za długi. To go podzieliłem (wg. TWOJEJ rady) i jest OK

Mam dodatkowe pytanko

Chciałem zmienić rozmiar tekstu w hint-cie i skorzystałem ze

Srceen.HintFont.Size:=6;

ale jak się okazało zmienił się również rozmiar tekstów na StatusBar-ze.

Przeszukałem zasoby, ale nawet klasa THintInfo nie ma czegoś takiego, więc nie za bardzo wiem jak to zrobić.

0

Radze poszukać czegoś o hint-ach w Application, a nie na całym ekranie ;-)

0

Dzięki wydatnej pomocy tych (i innych forumowiczów)
znalazłem stronę, która pokazuje jak zmienić parametry tylko dla Hint. Wiedziałem, że to będzie coś z Canvasem ,ale nie wiedziałem jak to podłączyć.

Zapraszam na stronkę
http://delphi.about.com/cs/adptips1999/a/bltip1299_2.htm

rzeczywiście DZIAŁA

(niestety nie udało mi się wykorzystać tego dla standardowej klasy THintWindow chociaż nie powinno to być trudne)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1