String Grid

0

Jak zapisać kod który zapisze zawartość pola string grid do jednego pliku? Jak wydrukować zawartość pola string grid, nie chodzi mi oczywiscie o zrzut, tzn samo Print.

0

Może pętla for po kolumnach i wierszach?

0

Pętla for nie pomoze , poniewaz zapisze ona zawartosc pola string grid w tylu plikach ile jest wierszy<font color="green">*</span> a chce wszystko zapisac w jednym pliku. Ważniejszy jest dla mnie wydruk pliku.

<font color="green">* Hahahahahahaha. pq</span>

0

Heh , znów się zapomniałem zalogować sorki. Groovie , opis zapisu do pliku i odczytu z pliku masz wyzej (ten anonim to ja :)) , no a żeby wydrukowac to możesz przepisac to do Richedit i po sprawie . A jak przepisać to poszukaj na forum- było (o ile mnie pamięć nie myli to bylo na temat Tlistview do Stringgrida ale to na jedno wychodzi).

0

Heh , znów się zapomniałem zalogować sorki. Groovie , opis zapisu do pliku i odczytu z pliku masz wyzej (ten anonim to ja :)) , no a żeby wydrukowac to możesz przepisac to do Richedit i po sprawie . A jak przepisać to poszukaj na forum- było (o ile mnie pamięć nie myli to bylo na temat Tlistview do Stringgrida ale to na jedno wychodzi).

Przepraszam Tlistview do Trichedit oczywiscie

0

O rany znów namieszałem - przepraszam <skrucha>

0
procedure zapiszOceny;
var
i,z :integer;
begin
for i:=0 to 21 do
begin
for z:=0 to 20 do
Tablica[i][z]:=Form1.arkusz.Cells[i,z];
end;
end;

A poźniej zapisujesz do pliku.

0

wpisz sobie na poczatku pliku 2 wiersze: z ilością kolumn i wierszy, dla poźniejszego wczytania do TStringGrind'a

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1