Kolor ListView'a !

0

Witam ! Mam takie pytanko, mam oto taki kod:

procedure TQMain.ListView1CustomDrawItem(Sender: TCustomListView;
Item: TListItem; State: TCustomDrawState; var DefaultDraw: Boolean);
begin
if Odd(Item.Index) then
begin
Sender.Canvas.Font.Color:=clBlack;
Sender.Canvas.Brush.Color:=clWhite;
end
else
begin
Sender.Canvas.Font.Color:=clBlack;
Sender.Canvas.Brush.Color:=clWhite;
end;
end;
Chciałbym, aby w pogrubionej linijce jakoś wstawic podobny kolor do : #800000 ! Czy może da sie jakoś wstawić w miejsce: Color:=clWhite; jakis plik w .bmp, zeby to z niego pobierał kolory, czy można używać w Delphi tylko tych wbudowanych kolorów, których jest niestaty mało ? :(

0

Musisz podać wartosć numeryczną. Możesz ją otrzymać za pomocą funkcji RGB(), lub np. używając programu typu Colour I5.

// Dopisane
Coś mi się zdaje, że nie trzeba niczego odświeżać i powinno działać od razu, ale jak nie, to może repaint?

0

No to tak: zassałem Colour i5 (troche go szukałem) i odpaliłem - zaznaczyłem kursor programu na ten kolor i mi wyszło, ale co mam z tym zrobic ? Wyszło mi takie coś: Numeric: 16119285, VB: &HF5F5F5, HTML: #F5F5F5, a z kolorów tak: R 245, G 245, B 245, H 160, S 0, i L 231. Co ja mam z tym teraz zrobic, aby wstawic ten kolor do formy ? :|

0

Juz sam sie domysliłem i sprawdziłem - chodziło o Numeric (pisze to jakby ktos inny potrzebował kiedys tego) ;)

A i mam pytanko, żeby niezakładać nowego tematu (tylko żeby <ort>nieusunął </ort>znowu tego <ort>monedator ??????</ort>:/), jak odswiezyc ListView - ListView1.Refresh i Update <ort>niedziała </ort>- chodzi mi o to, ze jak program bedzie uruchomiony i dodam nowa wartosc rejestru, to zeby po nacisnieciu : Odśwież lista została odswiezona, i żeby był juz widoczny ten nowy wpis ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1