Odtwarzanie plików wideo

0

Jak w temacie. Nie wiem, jak odtworzyć plik wideo z użyciem dekodowania (DivX, XviD...). Oczywiście chcę również potrafić go pauzować, włączać, pobierać informację o aktualnym czasie, itd..

0

Wrzuć sobie komponent MediaPlayer i tam masz sterowanie

0

albo uzyj czegos bardziej rozbudowanego...
pakiet DSPack

0

W downloadzie masz programik, który sobie radzi z otwarzaniem tych plików.

0

Starczy MediaPlayer - on korzysta z WMP, a więc wszystko co p[ójdzie na nim, pójdzie i w twoim programie (patrz Vplayer :P)

0

Wiem wiem, sorka...

Na początku próbowałem uruchomić jakiś plik przez sieć, i to właśnie to spowodowało, ze uznałem, że Media Player nie działa. Proszę o zamknięcie tematu i jednocześnie dziękuję osobom, które pisały w tym temacie ;).

0

Nie, sorry, jednak wcale nie jest dobrze... Jak próbuję załadować jakiś duży plik, np film 700 mB, to wywala mi coś takiego:

MMSystem296 Odtworzenie pliku na tym urządzeniu MCI jest niemożliwe. Plik może być uszkodzony albo mieć niewłaściwy format.

Plik otwieram w taki sposób:

  if OpenDialog2.FileName <> '' then
  begin
    MediaPlayer1.DisplayRect := Panel2.ClientRect;
    MediaPlayer1.FileName := OpenDialog2.FileName;
    MediaPlayer1.Open;
    MediaPlayer1.Play;
  end;
0

bo plik jest za duzy...klatki beda przeskakiwac albo w ogole sie plik nie wczyta.

albo uzyj czegos bardziej rozbudowanego...
pakiet DSPack

(problem moze byc tez z kodekami)

0

Ale mi pomogłeś... Przynajmniej powiedz, co to jest za pakiet.

0

ale jestes leniwy:
http://homepages.borland.com/torry/video.htm
(google i 2 sek)

0

Nie potrzebuję nic przesadnie rozbudowanego, więc korzystając z podanego przez ciebie linku pobrałem komponent DCAVIPlayer v.1.0. Wszystko fajnie, bez problemu go zainstalowałem dzięki załączonej istrukcji... No i tutaj właściwie stanąłem, bo chociaż mam napisane w instrukcji, że:

procedure Play(FromFrame, ToFrame: Word; Count: Integer); - Displays a sequence of frames from the AVI clip. Call Play to display the specified sequence of frames, repeating the sequence Count times.

... to jednak gdy próbuję zrobić DCAVIPlayer1.Play(0,5000,1);, nic się nie dzieje... Wiem, że trochę ze mnie lama, ale proszę o pomoc :).

0

Nie wiem czy ty nie widziałes ale miałes sciagnac DSPacka a nie jakiegos DCAVIPlayer v.1.0 moze jak sciagniesz DSPAcka to Ci zadziała ten twoj program ;) pozdro

0

Nie wiem czy ty nie widziałes ale miałes sciagnac DSPacka a nie jakiegos DCAVIPlayer v.1.0 moze jak sciagniesz DSPAcka to Ci zadziała ten twoj program ;) pozdro

masz calkowita racje.
rozbudowany nie znaczy trudny, wrecz przeciwnie.
komponent(y) z DSPacka sa latwe w obsludze i daja pokazne mozliwosci (co nie znaczy ze masz z nich korzystac, Twoja wola czy skorzystasz czy nie)

co do tego play..... widocznie pominoles jeden szczegolik :)

//z checia bym przejrzal i pomogl ale nie ma do D6....

0

Nie wiem czy ty nie widziałes ale miałes sciagnac DSPacka a nie jakiegos DCAVIPlayer v.1.0 moze jak sciagniesz DSPAcka to Ci zadziała ten twoj program ;) pozdro

Fajnie, tylko że napisałem, że pobrałem inny, bo nie potrzebuję przesadnie rozbudowanych bajerów...

masz calkowita racje.
rozbudowany nie znaczy trudny, wrecz przeciwnie.
komponent(y) z DSPacka sa latwe w obsludze i daja pokazne mozliwosci (co nie znaczy ze masz z nich korzystac, Twoja wola czy skorzystasz czy nie)

co do tego play..... widocznie pominoles jeden szczegolik :)

Nie powiedziałem, że jest trudny w obsłudze... Chodzi mi o to, że pewnie zajmuje więcej pamięci, a zresztą chodzi mi tylko o odtwarzanie. Wesoledi, proszę, jeśli możesz, to zajrzyj, jak uruchomić to całe PLAY (wyświetlanie na panelu).

0

Uzyj:

if OpenDialog2.FileName <> '' then
begin
MediaPlayer1.Display := Panel2;
MediaPlayer1.FileName := OpenDialog2.FileName;
MediaPlayer1.Open;
MediaPlayer1.Play;
end;

U mnie tak dziala w razie problemow pisz tutaj, cos sie wymysli :-)

0

Po co przepisałeś mój kod???? Chyba powiedziałem, że nie działa przy dużych plikach, a ty mi go przepisałes i mówisz, żebym go użył :[. Chcesz sobie nabić postów??

Pomoże mi ktoś w końcu?

0

No dobra, więc mam zainstalowany DSpack. I co dalej? Jak odtworzyć plik *.avi?

0

masz tam demo "playwin"

ale juz Ci napisze.... to leci chyba tak:

  FilterGraph1.ClearGraph;
  {FilterGraph1.Active := False;   //jakby wywalalo blad to odkomentuj te 2 linie
  FilterGraph1.Active := True;}
  FilterGraph1.RenderFile(FileName);
  FilterGraph1.Play;
0

Wiem wiem, właśnie zauważyłem :). Dzięki :).

0

To juz ci dziala?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1