Zegar i elektroniczny wyświetlacz

0

Siemka !!!

Napisałem sobie prosty zegarek:

W timerze

Panel1.Caption:=TimetoStr(Time);

i teraz chce zeby ten zegarek miał elektroniczną czcionke taką jak w normalnym zegarku szukałem w internecie takiej czcionki ale nic nie znalazłem potem doSZEDŁem se do wniosku że jak już bede miał tą czcionke to i tak będe ją musiał instalować u osób które nie mają takiej czcionki.

Więc moje pytanie czy da się jakoś programowo zrobić taki elektroniczny efekt.

Dzięki za pomoc !!!!!!

0

sądzę że masz co najmniej dwie możliwości:

  1. stworzyć pocięte obrazki, które będą dynamicznie ładowane do TImage'ów według danej godziny lub...
  2. przeglądnąć chyba dział gotowce czy coś takiego, bo ja już widziałem tutaj taki programik bez imagów, a rysujący na formie. Wystarczy poszukać... :)

Generalnie przychylałbym się do pierwszego rozwiązania jeśli czcionbka, jakiej byś chciał użyć miałaby być jakaś oryginalna, lub jeśli program jest wizualny. Twój wybór


kurde, musze sie zarejestrować, bo te 15 minut spacji między postami drażni mnie niesamowicie.. :P

0

ech... Detox pisał takie coś... jest też jak używac takiej czcionki bez instalowania na kompach u ludzi... troche pomyśleć [glowa]

0

http://www.acidfonts.com/afonts.htm <- tutaj widzialem taka czcionke
znalazlem :): Odysseus

0

Ok wielkie dzięki za posty Ten Programik naprawde dużo mi dał jeszcze raz dzięki [browar]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1