;( 3 problemy :(

0

1) Problem z kompilacja
Nie wiem czemu ale ostatnio mam dziwny problem z Delphi :( Otoz kiedy probuje kompilowac jakikolwiek program (nawet czysta, nieruszana forme) to wyskakuje mi komunikat o nastepujacej tresci:

[Fatal Error] Project1.dpr(5): Unit StdActns was compiled with a different version of StrUtils.TStringSearchOptions

Myslalem ze moze cos poszlo mu nie tak wiec odinstalowalem i zainstalowalem ponownie... I to samo jest :( Mam Delphi 7 ENT pod Win XP

2) Zaginiony TWebBrowser
Nie wiem czemu ale jakos tak wyszlo ze nie mam tego komponentu po ponownej reinstalacji Delphi :( Ktos moze wie czemu i co ew moge teraz zrobic? Prosze - bardzo mi na tym zalezy :(

3) Przeszukiwanie pliku *.txt
Ten problem wydaje sie byc oczwywisty ale... Chodzi o to ze musze sprawdzic czy w danym pliku txt wystepuje konkretny wyraz - jak to zrobic optymalnie? Bo problem tkwi dodatkowo w tym ze niestety plik ktory chce sprawidz ma... 31 MB :( A nie chce za bardzo angazowac ani pamieci ani procesora - wiem ze jest to nieuniknione ale jak zrobic to najbardziej optymalnie?

Jezeli jestes w stanie pomoc mi choc w jednym probelmie to prosze - odpowiedz!

0
  1. WebBrowser to ActiveX i tam go znajdziesz.
  2. Poczytaj o BlockRead, BlockWrite etc...
0
  1. A potrzebny ci koniecznie unit StdActns?? Jeśli nie, to wywal go z usesów i po problemie, lub też skompiluj go jeszcze raz (unit, nie program).

//DOPISANE
3. Napisz też, co oznacza dla ciebie "najbardziej optymalnie"?? Najszybciej? Angażując jak najmniej pamięci? Każdy ma swoje "najbardziej optymalnie"...

0
  1. A potrzebny ci koniecznie unit StdActns?? Jeśli nie, to wywal go z usesów i po problemie, lub też skompiluj go jeszcze raz (unit, nie program).

Tylko chyba nie z uses programu (bo wali sie takze przy golej formie) tylko z dclusr.dpk

0
  1. Napisz też, co oznacza dla ciebie "najbardziej optymalnie"?? Najszybciej? Angażując jak najmniej pamięci? Każdy ma swoje "najbardziej optymalnie"...

Tak: najszybciej, angazujac najmniej pamieci i procesora

Tylko chyba nie z uses programu (bo wali sie takze przy golej formie) tylko z dclusr.dpk

A jak dokladnie? Bo juz od kilku dni nie moge nic pod Delphi zrobic :(

0

A jak dokladnie? Bo juz od kilku dni nie moge nic pod Delphi zrobic

Otwierasz dclusr.dpk, pokazuje ci sie lista i usuwasz to co ci nie pasi.

0

ad 3.
Słyszałem kiedyś, że najoptymalniej wyszukuje ciąg znaków w pliku funckja pos.

0

;( nie potrafie ;(

package dclusr;

{$R *.res}
{$R '..\Imports\SHDocVw_TLB.dcr'}
{$ALIGN 8}
{ ASSERTIONS ON}
{$BOOLEVAL OFF}
{ DEBUGINFO OFF}
{$EXTENDEDSYNTAX ON}
{$IMPORTEDDATA ON}
{$IOCHECKS ON}
{ LOCALSYMBOLS OFF}
{$LONGSTRINGS ON}
{$OPENSTRINGS ON}
{$OPTIMIZATION ON}
{$OVERFLOWCHECKS OFF}
{$RANGECHECKS OFF}
{$REFERENCEINFO OFF}
{$SAFEDIVIDE OFF}
{ STACKFRAMES OFF}
{$TYPEDADDRESS OFF}
{$VARSTRINGCHECKS ON}
{$WRITEABLECONST ON}
{$MINENUMSIZE 1}
{$IMAGEBASE $51000000}
{$DESCRIPTION 'Borland User Components'}
{$LIBSUFFIX '70'}
{$DESIGNONLY}
{$IMPLICITBUILD ON}

requires
rtl,
vcl,
designide,
Indy70;

contains
SHDocVw_TLB in '..\Imports\SHDocVw_TLB.pas';

end.

Co z tego mam usunac? ;(

0

No to poszukaj w zainstalowanych bibliotekach, to nie boli.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1