Delphi - bazy danych!

0

Mam prosbe. Powiedzcie mi z jakiej ksiazki o delphi moge sie najlepiej nauczyc baz danych. Zaznaczam ze nie mam zadnych podstaw z baz danych w delphi!

0

Hmm... Vademecum Profesionalisty... Bazy Danych w Delphi... idź do Księgarni technicznej albo na Helion.pl i poszukaj. wybierz tą z najlepszymi opiniami na helionie

0

napisz do mnie maila to ci wysle ebooka... jest tam ful o bazach danych lokalnych i typu Klient-serwer

pozdro.

0

Dzięki Czarownik!

0

Najlepsza książka jaką kiedykolwiek miałem w ręku (i do tej pory mam) to Bazy Danych w Architekturze Klient/Serwer napisana przez Kena Hendersona, a wydana przez wydawnictwo Robomatic specjalnie dla Borland PRESS w 1997r.
Niby napisana pod Delphi 3, ale sama konfiguracja baz danych jest wszędzie podobna, więc korzysta mi się z niej rewelacyjnie.
Jest tam i o Delphi i o BDE i o języku SQL i jest CASE, oczywiście tworzenie raportów oraz modele wielowarstwowe i reguły logiki aplikacji klient serwer.
Są tam też specjalne opisy współpracy Delphi z SQL Server, Oracle, Interbase i Sybase.

Ostatnio widziałem tę "knigę" jakiś rok temu (english version - na pewno jakieś wznowienie to jeszcze we wrześniu). Pewnie jeszcze gdzieś zalega półki, a rzeczywiście jest REWELACYJNA.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1