String i zasoby

0

jAK DODAĆ DO ZASOBÓW JAKIŚ STRING WIEM, ZE MAM WPISAĆ COŚ TAKIEGO:

<font color="green">STRINGTABLE
BEGIN
101,"to jest pierwsza linijka"
102,"to jest druga linijka"
END</span>

ALE NIE WIEM GDZIE MAM TO WPISAĆ I ZA POMOCĄ CZEGO. PRZEZ DELPHI PRZECIEŻ NIE MOŻNA EDYTOWAĆ ZASOBÓW. PRÓBOWAŁEM PRZEZ RESHACK, ALE COŚ MIE NIE WYCHODZI. BRAŁEM DODAJ NOWY ZASÓB, ZA TYP ZASOBU WPISYWAŁEM STRING TABLE, A ZA NAZWĘ LICZBY. ALE TO NIE DZIAŁA W PROGRAMIE. CO JEST GRANE. TO MÓJ POCZĄTEK Z ZASOBAMI. PROSZE O RADE.

// nie krzycz, wszyscy słyszą - ŁF

0

Ja osobiscie nigdy sie z tym nie bawilem, ale jest artykul o zasobach, poczytaj, moze wtedy cos sie uda.

0

Otwierasz notatnik, wpisujesz:

STRINGTABLE
BEGIN
101,"to jest pierwsza linijka"
102,"to jest druga linijka"
END

Zapisujesz to jako np jako C:\nazwa.rc. Właczasz tryb linie poleceń, przechodzisz do katalodu Delphi\Bin i wpisujesz brcc32 C:\nazwa.rc. Uruchamiasz i na dysku C: pojawia ci sie plik nazwa.res. Przegrywasz ten plik do katalogu twojego programu. I powinno być w zasobach. A jak nie ma :-) to dopisujesz w okolicach {$r *.dfm} linijke

{$r nazwa.res}

A tak w ogóle jest jeszcze inny sposób dodawania stringów do zasobów :-) . Przykład:

//......

{$R *.dfm}

resourcestring
SUntitled = 'Untitled';
SOverwrite = 'OK to overwrite %s';
SSendError = 'Error sending mail';

//.......

0

jAK DODAĆ DO ZASOBÓW JAKIŚ STRING WIEM, ZE MAM WPISAĆ COŚ TAKIEGO:

<font color="green">STRINGTABLE
BEGIN
101,"to jest pierwsza linijka"
102,"to jest druga linijka"
END</span>

ALE NIE WIEM GDZIE MAM TO WPISAĆ I ZA POMOCĄ CZEGO. PRZEZ DELPHI PRZECIEŻ NIE MOŻNA EDYTOWAĆ ZASOBÓW. PRÓBOWAŁEM PRZEZ RESHACK, ALE COŚ MIE NIE WYCHODZI. BRAŁEM DODAJ NOWY ZASÓB, ZA TYP ZASOBU WPISYWAŁEM STRING TABLE, A ZA NAZWĘ LICZBY. ALE TO NIE DZIAŁA W PROGRAMIE. CO JEST GRANE. TO MÓJ POCZĄTEK Z ZASOBAMI. PROSZE O RADE.


http://4programmers.net/view.php?id=20 !!

a po drugie nie pisz nowego posta :-[

0

Ale ten numer z brcc32.exe nie działa, wyskakuje jakis błąd, no ale postaram sie juz jakos zam to załatwic.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1