Kursor _klawiatury_

0

Jak pobrać współrzędne kursora klawiatury?
Chodzi o to że jak ktoś np. pisze w notatniku albo wordzie(brrr...) to chcę wyświetlić formę w miejscu gdzie aktualnie znajduje się kursor.

0

do tego wystarczy 1 szara komora.
zagladales do demek delphiego? pewnie nie.... zobacz sobie demko richedit > pozycja kursora
zagladales do FAQ? pewnie nie .... zobacz sobie pobieranie wysokosci i szerokosci tekstu w pixelach > odleglosc w pixelach
teraz wystarczy troszke matmy i logiki, powodzenia

0

Dzieki.
Ale po co ta złośliwość?
Nie mam demka do RichEdita (piszę w D5), w FAQ szukałem a nawet na forum:) (tak nawiasem mówiąc to wyszukiwarka jest tragicza).

Chodziło mi o pobranie współrzędnych kursora klawiatury z okna innego programu wtedy gdy ono ma focus klawiatury.

0

Nie bierz tego do siebie, mialem zly dzien.
Jesli chcesz z innego programu, to:
1: pobierzesz uchwyt obiekty w ktorym pisze i odpowiednio wczytasz (jak nie wiem niestety)
2: zalozysz hooka i bedziesz patrzyl w ten kodzik utworzony i go analizowal (ciezka robota)

co do demka richedita to moge podtrzucic ci kodzik ktory pokazuje ktora linia i wiersz, zagadaj do mnie albo wyslij maila

0

Wiem o co Ci chodziło z tym RichEditem i to działa jak trzeba ale mi jest potrzebny odpowiednik funkcji GetCaretPos z WinAPI która pobierze współrzędne ale z okna innego uruchomionego w systemie programu. Nie mogę nic takiego znaleźć.
Ad. 1: Jak pobrać uchwyt danego komponentu z okna i skąd mam wiedzieć który komponent ma focus klawiatury?
Ad 2: Czy da się założyć hooka na jakiś wybrany komponent, a jeśli tak to jak?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1