PageControl

0

Jak skopiować całą zakładke w komponencie PageControl tak aby np :
zakładka nr 1 wyglądała jak zakładka nr 2 (razem ze wszystkimi komponentami), acha wszystko to ma się dokonać podczas działania programu.

0

albo jakiś inny komponent użyć ???? tylko muszie mnieć zakładki coś podobnego do tego co jest w operze :]

0

... daj w pętli for liczenie komponentów których rodzicem (Parent) jest jakiś PageControl i dla każdego komponentu i wg. mnie najprościej kiedy wiesz jakie są kompnenty sprawdzasz jaki to komponent i tworzysz taki sam

0

aha .. jeśli zakładki nie będą się różnić a bedziesz zmieniałwartości w komponentach to radze użyć tylko TabControl

0

albo jakiś inny komponent użyć ???? tylko muszie mnieć zakładki coś podobnego do tego co jest w operze :]

Najlepiej będzie, jeżeli każda zakładka będzie tworzona dynamicznie w identyczny sposób jak inne zakładki.

Tworzenie zakładki:

[code]
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
Zakladka : TTabSheet;
begin
Zakladka := TTabSheet.Create(Self); //dynamiczne tworzenie zakładki
with Zakladka do //instrukcja wiążąca
begin
Pagecontrol := PageControl1; //miejsce docelowe
Caption := 'NAZWA_ZAKŁADKI'; //nagłówek zakładki
end;
end;
[/code]

Również w sposób dynamiczny tworzysz inne komponenty, które mają się znaleźć na zakładce. Na koniec całość łączysz w jedną procedure.

Na stronie PRZYSTANEK DELPHI widziałem fajny kurs pisania aplikacji pracującej na zakładkach. Poszukaj...

0

THX.
ale powstał jescze 1 problem a mianowacie to ma być przeglądarka a więc komponent webrowser. zrobiłem to tak :

var
Zakladka : TTabSheet;
WEB : TWebBrowser;
begin
Zakladka := TTabSheet.Create(Self); //dynamiczne tworzenie zakładki
  with Zakladka do //instrukcja wiążąca
  begin
    Pagecontrol := PageControl1; //miejsce docelowe
    Caption := 'Trwa Ładowanie....'; //nagłówek zakładki
  end;
WEB := TWebBrowser.Create(Self);
// i tu problem co mam zrobić aby się wyświetlił webrowser na tej zakładce + to żeby otwierała się jakaś strona w tym komponęcie
0

Zadeklaruj sobie typ, który będzie trzymał w sobie webbrowsera i zakładkę razem:

type
TZakladka=record
WebBrowser:TWebBrowser;
TabSheet:TTabSheet;
end;

Potem tworzysz tablicę tego typu:

var
Zakladki:array of TZakladka;

Teraz przy każdym naciśnięciu jakiegoś przycisku powiększasz tablicę o 1 element, tworzysz webbrowser oraz tabsheet, po czym ustawiasz webbrowserowi parenta na tabsheet'a.

0

do tego to już sam <ort><ort><ort>doSZEDŁem </ort></ort></ort>wczoraj ale <ort>niewiem </ort>jak zrobić żeby sie wyświetlił ten webbrowser na tej zakładce :-/

0

Odnośnie twojego kodu powyżej:

TControl(WEB).Parent = Zakladka

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1