Dwa pytanka dotyczące ListBox...

0

Witam!
Mam dwa pytania dotyczące komponentu ListBox.

  1. Czy potrafi ktoś napisać procedurę usuwającą powtarzające się pozycje w ListBox? Tylko tak, żeby zostawiła podstawową pozycję i usunęła te, które się powtarzają...

  2. Jak napisać procedurę, która znajdzie określoną pozycję (w Edit.Text) i zaznaczy ją na ListBox? Dodatkowe funkcje, to obsługa wielkości liter i kierunek szukania (w górę i w dół na RadioButtonie). Po każdorazowym wywołaniu procedury, niech zaczyna ona przeszukiwanie od miejsca, gdzie zaznaczona jest pozycja. W wypadku, gdy procedura przeszuka całą zawartość ListBox (czyli osiągnie swój "końcowy-koniec"), niech wyświetli komunikat, że gotowe (tak jak wyszukiwanie w Delphi albo w Notepad).

Ale namieszane... :)

0

To nie koncert życzeń.

Gdybyś poszukał na 4p to byś znalazł.

0
  1. Do zmiennej n wiersz. Teraz przeleć pętlą po wszystkich wierszach (>n) i jeśli któryś jest taki sam jak to w zmiennej to go Delete. Teraz n=n+1 i powótrzyć wszystko

  2. Niemal jak wyżej, ale dojdzie ListBox1.ItemIndex

0

Szacuneczek :)

 { sprawdzenie czy jest juz taki wpis w komponencie TListBox ,
    jeżeli takiego wpisu nie ma to dopisuje do listy ListBoxa }

 if not ListBox1.Items.IndexOf(Edit1.Text) > -1 then
    ListBox1.Items.Append(Edit1.Text);

Stosując te proste rozwiązanie w procedurze gdzie dokonujesz wpisów,
nie będziesz sobie zaprzątał głowy porównywaniem czy jest już taki wpis, czy nie ?
Po prostu ten fragmencik kodu nie dopuści do wpisania duplikatu.

Hmmm... qrde jestem tu na tym forum nowicjuszem i przy rejestracji pominołem dane odnośnie maila, gg itd ...
Jak mogę te dane do swej tożsamości dodać .. ?
czy na nowo musze się ponownie zarejestrować ?
Oto jest pytanie :-/

0
  1. TStringList ma pewną właściwość ktorej potrzebujesz. Pokombinuj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1