Lista nickow na kanale irc

0

Witam.

Jak przy pomocy komponentu Vortex uzyskać liste osob przebywających na kanale ??

Narx... [diabel]

0

OnNAMES, a póżniej musisz na własną ręke aktualizować liste na podstawie JOIN'ów, PART'ów, SIGNOFF'ów, KICK'ów etc albo wywoływać metode NAMES. Polecam komponent IdIRC.

0

THX a czy masz moze jakis jego opis ?? Ja wole najpierw poczytac o danej rzeczy :D

NArx... [diabel]

0

Dokumentacja od IdIRC jest na stronie Indy.

0

idIrc jest nie najlepszy... polecam vortexa :-P a co do listy nickow:

  1. wez ort! wszystkie nicki do tstringlista zaladuj (s.text:=stringreplace(nicki,' ',#13#10,[rfreplaceall]); )
  2. petla od 0 to count s-a :-P
  3. jezeli nick[i] ma na poczatku @ to dodaj do zmiennej tstringlist nicka
  4. jezeli nick[i] ma na poczatku % to dodaj do zmiennej tstringlist nicka
  5. jezeli nick[i] ma na poczatku + to dodaj do zmiennej tstringlist nicka
  6. jezeli nick[i] nie ma na poczatku @, % i + to dodaj do zmiennej tstringlist nicka
  7. potem po kolei dodawaj do listboxa zawartosc zmiennych z opami halfami voicami i zwyklymi :-) wielka mi filozofia :-D
0

A jest moze gdzies opis indy w jezyku polskim ?? Bo szukam i <ort>znaleŹĆ</ort> nie moge.

0

TVortex.GetUsersFromChannel(Nazwa kanału);

0

TVortex.GetUsersFromChannel(Nazwa kanału);

Deti chodziło raczej o Indy...

Nie spotkałem się z opisami Indy po polsku, bo nikt nie będzie tego tłumaczył... nie ma sensu. Jak ktoś chce mieć dostęp do większosci dokumentacji musi się nauczyć angielskiego albo zatrudnić tłumacza.

[dopisek]
Popatrz się na datę postu [soczek]

0

Deti chodziło raczej o Indy...

yyy Szymek:

Witam.

Jak przy pomocy komponentu Vortex uzyskać liste osob p<ort>rzebywających</ort> na kanale ??

0

Bo to jest tak ze kazdy opist tego idirc po polsku jaki byl to tylko taki lakoiczny. Nawet nie ma podstaw typu rozpoznanie kto jest op kto nie jakie mozliwosci itd a tego w sumie duzo az tak chyba nie ma :] a moze jest jakis prosty irc program na tym komponecie ??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1