Przesunięcie fali dźwięku

0

Ostatnio na forum stały się jak widze popularne tematy związane z dźwiękiem, a dokładniej z jego fizyczną strukturą :-) Ja tez sie do tego dorzuce

Czy ktoś mi może powiedzieć, lub doradzić jak mogę przesunąć fazę jakiegos dźwięku zapisanego np. w pliku *.wav? Chodzi mi o utworzenie przeciwdźwieku. Który wyciszy :d dźwięk źródło z pliku na podstawie teorii interferencji. Może znacie jakieś żródła?

Za wszelkie sugestie dziękuję.

0

Jeśli chcesz tylko odwrocic faze (przesunac o 180 stopni) to wykonujesz operacje:
probka:=-probka;

(dla dzwieku 16 bit, dla 8 bit bedzie troche inaczej bo on jest unsigned)

0

umm z tego co mi sie wydaje to:

  • dzwiek tlumiacy nie jest odwrotnoscia tylko troche bardziej skomplikowany (przyklad: systemy aktywnego wyciszania wnetrz samochodow ktore sa praktycznie bezglosne -> czyli dzwiekiem na granicy slyszalnosci sa w stanie wytlumic glosne szumy wiec tu chodzi raczej o jakies bardziej uniwersalne fale, oczywiscie na biezaco zmieniane)
  • nie da sie zwyklego sprzetu zmusic do zagrania przeciwprobki bo z zalozenia sygnal idzie na jeden "kabel" a drugi to zawsze 0 wiec dzwiek jest jakby predefiniowanie "wypukly" a do przeciwprobki to trzeba podpiac odwrotnie kolumne zeby grala "wstecz" - mozna natomiast eksperymentowac na kombinacji (prawy minus lewy)/(lewy minus prawy) czyli na jednym kanale ale za to "dwukierunkowym" jezeli chodzi o ruch membrany

to tylko moje widzimisia :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1