[Delphi]ListBox

0
  1. Jak do każdej pozycji w Listboxie Dodać ikonkę ??? (ewentualnie który komponent to umożliwia)
  2. Jak całą zawartość listboxa zapisać do pliku ini (String / TStrings) tak zeby dało sie ją potem odczytać...
0

1 i 2: Polecam ListView

1: Jeżeli ListView odpada, to ownerdraw tylko zostaje
2. Lecisz w petli po itemach i odczytujesz/zapisujesz/ustawiasz ich wartość

0

Ad2: bardziej opłaca się zapisać do pliku "po prostu" ... SaveToFile, LoadFromFile.. nie trzeba się bawić w żadne ini

0

to jak przydzielić kazdemu Itemowi w ListView jakąś wartość (oprócz nazwy) i jak otworzyc odpowiednie okinko po kliknieciu na dany wpis??

0

Proponuje TValueListEditor

0

ListView.Items[i].ImageIndex:=ListView.SmallImages.AddIcon(ikonka); (czy jakoś tak, nie mam delphi włączonego) jeśli chodzi o ikony. Wartości dodatkowe też jakoś się da modyfikować, ale mi wypadło z głowy (jeśli chodzi o wartości w kolejnych kolumnach).

0

do wszytskiego już prawie doszedłem. Dzieki głownie wam -> dzieki wielkie all<- ale jak zapisac CAŁA zwartość listview do pliku (ini lub zwykły) i jak wykonać dana akcje po kliknieciu na item np.2

0

ListViewv Ma swoje SaveToFile. Event OnClick, item klikniety nazywa się Selected

0

savowanie i odczyt ListView z pliku masz w FAQ

0

no to wyszłem na to co chcialem tylko jest jakas opacja tego komponentu zeby rozsunac troche te itemy bo przy malej czcionce najezdzaja na siebie troche.

0

ListViewv Ma swoje SaveToFile. Event OnClick, item klikniety nazywa się Selected

nie kumam za bardzo mozna jasniej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1