Windows XP - wyglad

0

Witam!
Mam pytanie dotyczące Windowsa XP. Mianowicie czy jest jakaś mozliwośc aby zmienić style wizualne Windowsa?? Nie chodzi mi o to jak zmienić styl na inny, lecz np. zmienić wygląd buttona Start na bitmape jaką sobie wybierzemy...
Heelp!
Cokolwiek
Z Gory thx

0

Musiałbyć utworzyć swój styl - jest to plik z zasobami bitmap o określonych nazwach i rozmiarach oraz informacjami jak co działa. Najlepiej użyj programu StyleBuilder. Ale dopóki nie "scrackujesz" UXTHEME.DLL albo nie użyjesz programu StyleXP - styl nie bedzie dzialac jako nie podpisany przez Microsoft.

0

Wlasnie... Moze wiesz cos wiecej na temat tego jak to zrobic? Masz moze jakies arty co do tego? Bo zainstalowac Style XP to kazdy moze a ja chce wlasnie wszystko programowo zmienic. Wiesz moze jak utworzyc taklowy styl nie uzywajac Style Buildera??

0

Bo zainstalowac Style XP to kazdy moze a ja chce wlasnie wszystko programowo zmienic.

To bedziesz musial na pewno podmienić systemowy plik UXTHEME.DLL (uważając na Ochronę Plików Systemowych) oraz zainicjowac zmiane stylu na podany przez Ciebei, czego juz nie wiem jak dokonac :(

Wiesz moze jak utworzyc taklowy styl nie uzywajac Style Buildera??

Otwórz plik Luna.mstheme w Resource Hackerze (najlepiej skopiuj se go na pulpit, do nazwy pliku dopisz .dll i się baw :)), zobacz jak nazywaja si eposzczegolne bitmapy i jak zasoby typu tekstowego je opisują i jakie zawieraja wartosci. Same bitmapy (moze byc takze PNG z kanałem alpha! (polprzezroczystosc)) mozesz zamienic dosc latwo, bez dodatkowych zmian w pozostalej czesci pliku.

0

Ok dzieki jeszcze bede musial pomyslec jak to wszystko programowo zrobic :) Hehe Krzyzyk na droge nie? ;)
Dzieki pozdrawiam...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1