Obsługa pliku doc

0

Witam wszystkich.
Mam pytanie do raczej bardziej zaawansowanych programistów.
Jak we własnym edytorze textowym umożliwić chociaż odczyt plików
doc. Jeżeli ktoś wie, w jaki sposób je zapisywać to także proszę o kontak [glowa] Jest mi to bardzo potrzebne


Tag Delphi służy do kolorowania składni Delphi a nie do zaznaczenia, że problem dotyczy Delphi!!
0

Pliki doc od Word Pada dadzą się ort! i zapisać na 100% JVXRichEdit z JediVCL

0

Ale chodzi mi o pliki worda i w ogóle to skad mam wziąc ten komponent. Mam Delphi 7 personal

0

Ściągnąłem to sobie (samo źródło). Teraz niech mi ktoś powie jak mam to obsługiwać. Z obsługa nowych komponentów zawsze mam problem.
W ogóle jestem początkującym programistą. Mam nadzieję, ze cierpliwie zniesiecie moje pytania [cya]

0

plikow Worda tak łatwo nie otworzysz, bo jest to format zamknięty. Ale kiedyś na forum było pytanie o to i widziałem link do jakiegoś komponentu który obsługiwał ten format.

0

To czemu istnieją programy (nie ze stajni microsoftu), które potrafią otwierać dokumenty Worda. Mi chodzi właściwie, żeby aplikacja obsługiwała rozszerzenie doc niezależnie od wersji

0

Zainstalowałem sobie JediVCL i prubuję załadować plik *.doc do komponentu JvxRichEdit1 ale nie ładuje się.Robię to tak : JvxRichEdit1.Lines.LoadFromFile('c:\praca.doc');
Proszę o wskazówki jak należy zrobić to poprawnie.

[cya]

0

Zbawco!!!
Powiedz mi jak to zainstalowałeś, bo mi jakieś błędy wyskakują. Mam delphi 7 personal. Pomóż!! [stuk] [???] [cya]

0

Ściągnąłem paczke ze strony http://sourceforge.net/projects/jvcl i tam był plik install.bat.Kliknąłem na niego i otwarło się okno gdzie mogłem sobie pozaznaczać różne rzeczy a potem klinkąłem na guzik INSTALL i sie zaczęło.
Delphi musi być zamknięte.

0

No to ja też mniej więcej tak zrobiłem i w połowie instalacji wysokczył mi jakiś błąd. Nie mam pojęcia czemu. Ty też masz Delphi 7 Personal ??

0

Mam podobne problemy, ale tylko z najnowszym JEDI. Też nie mam pojecia o co biega. Moze na stronie są jakies patche.

0

Ja sciagnalem pelna instalke i wszystko gra (na Enterprisie). Albo wina lezy po stronie Personala, albo dlatego, ze sciagnales (jak to sam pisales) "tylko zrodla".

0

hmmm JVCL ładnie się instaluje, wszystko działa prócz jednego - nadal nie można otwierać plików .doc..... robiłem tak samo jak bez JVCL, tylko ze dalem RichEdit JEDI.... nie wiem, moze trzeba cos jeszcze zrobic - w kazdym razie jedyne co uzyskalem to z 5 blizej nie okreslonych znakow.

0

Ściągnąłem też sobie full install (9 MB przez modem :| ). Uruchomiłem plik install.bat, uruchomił się program instalacyjny, kliknąłem install, zaczęło się instalować i wyskoczył błąd przy instalowaniu. Słyszałem, że to może być wina także systemu operacyjnego. Mam WinXP PRO SP1. Jeżeli ktoś wie, czy to prawda i ostatecznie jak to naprawić to błagam o pomoc. Chcę chociać zobaczyć kilka tych komponentów :)

0

Też mialem problemy z instalacją tego pakietu.
Moze napisze jak zainstalowac te komponenty(JCL+JVCL 2.10).
Więc:

  1. Uruchamiam Delphi(D7 Enterprise na WinXp Sp1)
  2. Pokasować wszelkie starsze wersje JCL/JVCL
  3. Instalacja ręczna: Najpierw JCL. Otwierasz katalog:
    ..\JCL\packages, i dwukrotnie klikasz plik: DJCL70.dpk
    Delphi zainstaluje te paczke.
  4. Teraz JVCL: Przechodzisz do katalogu:
    ..\jvcl\packages:
    Teraz trzeba wyedytowac (np. w notatniku) plik "JVCL200_R70.dpk".
    Dlaczego? Gdy instalowałem ten pakiet delphi zglosil blod. Wiec po paru probach doszlem do tego ze nalezy zmienic w tym pliku wpis opcji dla kompilatora:
    {$RUNONLY} na {$DESIGNONLY}
    5.Teraz mozna zainstalowac plik: "JVCL200_D70.dpk"(dwukrotnie klikasz i delphi instaluje). U mnie się zainstalowalo. Działa.
    Pozdr,Pepe
0

No i dalej nie moge zainstalowac
Przy instalacji JCL pokazuje się cos takiego :
Package: D:\Program Files\Borland\Delphi7\Projects\Bpl\DJCL70.bpl can't be installed because it is not a design time package.
Co mam zrobić ??
Czy to jest wina personala ??
Muszę sobie sprawic enterprise ??
Proszę kogoś o pomoc!!!!
Do jest już denerwujące
Jeszcze strace wenę twórczą do programowani :-8 :p [diabel]

0

No i dalej nie moge zainstalowac
Przy instalacji JCL pokazuje się cos takiego :
Package: D:\Program Files\Borland\Delphi7\Projects\Bpl\DJCL70.bpl can't be installed because it is not a design time package.
Co mam zrobić ??
Czy to jest wina personala ??

Musisz zrobic chyba tak:
Przy instalacji JCL zmien w pliku "DJCL70.dpk" wpis dla kompilatora{$RUNONLY} na {$DESIGNONLY}.
To powinno zalatwic sprawe.
Pozdr, Pepe

0

No teraz przynajmniej wyświetla kominikat, że zainstalowało się pomyślnie :) [hurra] Dzięki!!!
Ale jeszcze nie sprawdzałem czy działa [stuk]

0

*.doc to zamknięty format? to dal czego na www.wotsit.org jest masa o nim?

0

Właśnie :)
A tak przy okazji to udało mi się to zainstalować. Nawet wczytuje pliki doc, ale tylko te stworzone w WordPadzie. Worda nie czyta :(
A w ogóle to ma ktoś może opis tych wszystkich komponentów JCL/JVCL????

0

Luknij na dema

0

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł: użyj kontrolki ole worda do wyciągnięcia textu.

0

Nie bardzo wiem o co chodzi :)
Mógłbyś to ciut jaśniej wytłumaczyć ??

0

Luknij na dema

Ja tam w demach nic nie znalazłem :|.

0

Pewnie dlatego, że ty szukałeś tam obsługi doc, a tu chodziło o zastosowane innych komponentów JCL/JVCL :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1