uruchomianie programu (bez uses)

0

Chce stworzyc program ktory bedzie uruchamial inny. Chcialem skozystac z http://4programmers.net/view_faq.html?id=320 ale obie funkcje nie dzialaja. Czemu? Z ususes usunalem wszystko. Jest to aplikacja bez formy dzieki czemu udalo mi sie zachowac jej rozmiary w wielkosci <15 kB. Ale gdy probuje uruchomic program za pomoca WinExec to wyskakuje 'Undeclared identifier' a gdy chce skorzystac z ShellExecute to przy uchwycie (handle) wyskakuje 'Undeclared identifier'. Naturalnie dodalem ShellApi do uses'ow. Myslalem zeby wpisac nil ale naturalnie to nie dziala. Co zrobic? Lub jak inaczej uruchomic jakis program?

0

Wyskakuje blad bo nie zna tej instrukcji. Mam nadzije ze pracujesz w project :) bo jesli wszystko usunoles to unit1 tez? (zart)

musisz dodac ShellApi do uses

0

'Naturalnie dodalem ShellApi do uses'ow' :p to cytat :d

0

Sprobuj tego:
(oczywiscie trzeba dodac shellapi)

function ExecuteFile(const FileName, Params, DefaultDir: string;
  ShowCmd: Integer): THandle;
var
  zFileName, zParams, zDir: array[0..79] of Char;
begin
  Result := ShellExecute(Application.MainForm.Handle, nil,
    StrPCopy(zFileName, FileName), StrPCopy(zParams, Params),
    StrPCopy(zDir, DefaultDir), ShowCmd);
end;

uzywanie: np: ExecuteFile('C:\command.com',, , SW_SHOW);

0

ShellExecute(Application.MainForm.Handle....

Znow ten Handle!
Mam usuniete formy! Nie mam nic po za glownym programem! Dlatego nie ma handle i stad problem z normalna procedura!

0

Wstaw np. GetDesktopWindow,

0

wpisz 0 tam gdzie trzeba wpisać handle

0

W mojeje funkcji nie podajesz handle, wiec o co ci chodzi? Mozesz tez podac nil

pozdrawiam

0

ShellExecute(Application.MainForm.Handle....

Znow ten Handle!
Mam usuniete formy! Nie mam nic po za glownym programem! Dlatego nie ma handle i stad problem z normalna procedura!

no ale Application.Handle chyba jednak jeszcze zostało.....??

0

Jeśli nie ma modułu Forms - to nie ma też obiektu Application. Czyli abo 0, albo GetDesktopWindow.

0

zamiast ShellAPI dodaj do uses Windows (w Project Source)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1