Kursor w RichEdit

0

Czy można zmenic kursor w RichEdicie z pionowej kreski na taki prostokąt jak w Delphi w trybie wstawiania?
Próbowałem kombinować z tymi wszystkimi windowsowymi funkcjami od Caretów ale nic mi nie wyszło :(

0

Czy można zmenic kursor w RichEdicie z pionowej kreski na taki prostokąt jak w Delphi w trybie wstawiania?

To moze bardzo proste - ale czy probowales zmieniac (object inspector) wlasciwosc komponentu (tudziez RichEdit) :

[code]Cursor := crDefault[/code] na inny typ?

ew sprobuj

[code]if cos.tam then
begin
OldCursor := Screen.Cursor;
Screen.Cursor := crHelp; //crUpArrow..crMultiDrag..etc
end
else Screen.Cursor := OldCursor; [/code]

przedtem zadeklaruj w sekcji public:

[code]OldCursor: TCursor;[/code]

pozdrawiam

0

Em... chodziło mi o kursor tekstowy

0

Da się chyba tylko w Synedit (RichEdit nie posiada tej opcji)

SynEdit.InsertMode

0

SynEdit.InsertMode

Kurcze... cienko... :-8
Sam tryb wstawiania to se można INSERTem włączyć, ale mi wlasnie nie chodzi o tryb wstawiania, ale tylko i wylacznie o zmiane ksztaltu kursora. Probowalem z CreateCaret i tak dalej, ale nic mi z tego nie wyszlo, nie wiem nawet czy zle robilem, czy mnie olało ;p

PO (Przy Okazji ;p) - wie ktoś jak włączyć DoubleBuffered w RichEdit? W Helpie piszą, że właśnie RichEdity tego nie obsluguja, ale juz nie wierze helpom, bo tam pisza ze nie mozna Edita wyrownać do prawej, a przedwczoraj widzialem takie rozwiązanie na delphicenter... :P (a zaraz potem piorun spowodował reset...)

0

W OnSelectionChange RichEdita napisz:

CreateCaret(RichEdit1.Handle,0,8,14);
ShowCaret(RichEdit1.Handle);

0

@~~ ___

A podwojne buforowanie przy rysowaniu da sie jakos zalatwic?

<font color="blue">// dopisane - co bede marnowal miejsce na kolejny post</span>
Kurczę... a to jakim cudem?! [glowa] Kiedy wrzucam ten kod do pustego projektu skladajacego sie z jednego tylko RichEdita - wszystko ladnie dziala. Kiedy dodaję go do swojego proga - bez roznicy -_-'. Jakies procedurki mogą mu przeszkadzać...?

0

Ustawiłem BreakPointa na te instrukcje w zdarzeniu OnSelectionChange... i co? i nic - w ogóle nie wywołuje zdarzenia...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1