TWebBrowser...

0

Co zrobić aby było coś takiego używając TWebBrowser:

user klika na link...
...jeżeli w kodzie linku wartość href jest plikiem do ściągnięcia, to żeby się nie odpalało nic poza moim specjalnym programem, a do zmiennej np. xxx będzie się zapisywał ten URL...

niewiem czy dobrze mnie zrozumieliście...

0

w OnBeforeNavigate masz coś takiego jak URL - sam bedziesz musial poznac czy prowadzi on do pliku czy strony, Jeśli do pliku to ty zajmujesz sie sciaganiem a wartość Cancel ustaw na True - wtedy przegladarka nic nie otworzy.

0

A jak zrobić cos takiego:
jeżeli rozszerzenie URL'a jest inne niż *.html *.htm *.php itp. to rób costam... Wiecie ??

0

A jak zrobić cos takiego:
jeżeli rozszerzenie URL'a jest inne niż *.html *.htm *.php itp. to rób costam... Wiecie ??

Znajdź ostatnią kropkę w adresie i sprawdź co jest za nią - albo od niej do końca, albo od niej do ? (bo przeciez php moze zawierać parametry). Nie wiem czy istnieje coś takigo jak wyszukiwanie pozycji od prawer strony, ja robię to tak, że najpierw odwracam string (ReverseString), a potem wyszukuję to czego szukam przez Pos...

<font color="blue">PS. Jeżeli adres kończy się na / lub /? to zakładamy że plik jest stroną oglądalną :)</span>

0

no to może inaczej: jaka procka:
-znajduje wybrany ciąg znaków ('.exe.zip.rar') itp.
-i postępuje dalej w zależności od wyniku...

0

var
s: string;
.........
s := 'ToSąPodstawyPascala.exe';
if Pos('.exe', s) > 0 then
ShowMessage('w łańcuchu ' + s + ' występuje ".exe"')
else
ShowMessage('w łańcuchu ' + s + ' NIE występuje ".exe"');

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1